Wywiady 07.10.2014

SABATON!

Sabaton – szwedzka grupa wykonująca muzykę z pogranicza power i heavy metalu. Tematyka większości utworów jest powiązana z wojną.

Powstała w 1999 w Falun. Do 2014 zespół wydał siedem albumów studyjnych niejednoznacznie ocenianych przez krytyków muzycznych. W 2006 i 2007 roku uznana za najlepszy zespół hardrockowy w Szwecji. Grupa wielokrotnie występowała w Polsce.

 

Po niesamowitym koncercie na Śnieżka Czad Festiwalu udało nam się porozmawiać z zespołem, który był headlinerem pierwszego dnia festiwalu. Oto co powiedzieli w rozmowie z naszym reporterem:


Jakie są Wasze najbliższe plany na przyszłość? Album, trasa - co dalej?

- W zasadzie to rozpoczynamy teraz takie turnee, podczas którego odwiedzimy Polskę, Stany Zjednoczone i Kanade, a do domu powrócimy dopiero w połowie listopada.

 

 

Co jest takiego niesamowitego w polskich fanach? Dlaczego polski Fan Club (Polish Panzer Battalion - przyp. red.) jest taki niesamowity?

- Bardzo ważną rzeczą było to, że kiedy nagraliśmy 40:1 myśleliśmy, że ludzie wcale się tym jakoś mocno nie zainteresują, ale oni zostali, śpiewali tekst całej piosenki i jej odbiór był naprawdę niesamowity. To dzięki takiemu odbiorowi naszych utworów polacy są dla nas tacy wspaniali!

 

Niejednokrotnie mówiliście o tym na koncercie. Czy polskie piwo jest naprawdę takie dobre?

- A próbowaliście kiedyś szwedzkiego piwa? Jest naprawdę gówniane. Wasze jest niesamowite!

 

 

O autorze:

Kamil Leśniak

student, pasjonat muzyki reggae i kolekcjoner autografów.
Podaj Dalej! :)