Kariera 27.04.2014

STUDENCI POMAGAJĄ SZUKAĆ PRACY STUDENTOM

Nikt lepiej niż studenci ostatnich lat i absolwenci nie wiedzą jak ciężko jest znaleźć pracę w wyuczonym zawodzie na krakowskim rynku pracy. Dlatego 28 maja odbędą się Studenckie Targi Pracy Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Celem tego wydarzenia jest zbliżenie krakowskich studentów poszukujących pracy do lokalnego sektora MŚP.


Studenckie Targi Pracy Małych i Średnich Przedsiębiorstw to pierwsze w Krakowie wydarzenie dedykowane poszukiwaniu pracy w sektorze MŚP. Zdając sobie sprawę, że nie każdy student ostatnich lat czy absolwent wiąże swoją przyszłość zawodową z zagranicznymi korporacjami, Strefa Pracy i Przedsiębiorczości organizuje właśnie to spotkanie.

 

Strefa Pracy i Przedsiębiorczości to grupa pięciu znajomych, którzy mając już doświadczenie w poszukiwaniu pracy i znając preferencje swoich rówieśników, ma wizję i ją realizuje. Jaką wizję? Targi pracy są przeznaczone dla przyszłych pracowników krakowskiego sektora MŚP. To także miejsce spotkania dla start-upów i przyszłych przedsiębiorców. Nie każdy bowiem szuka pracy, a porady jak założyć własną firmę.

 

Współorganizowałyśmy Dni Kariery i wiemy jak ogromną popularnością się cieszyły.” mówią Justyna Jaromska i Agnieszka Kapecka, jedne z organizatorek, które mają już doświadczenie w tego rodzaju inicjatywach - “Z drugiej strony dostrzegamy, że w tego typu wydarzeniach w większości wystawcami są duże firmy lub korporacje. Oczywiście nie jest to zarzut. Natomiast zdajemy sobie sprawę, że jest grono osób, dla których praca w korporacji to nie spełnienie marzeń. Często posiadają oni ogromny potencjał, którego nie chcą zamykać w korporacyjnych strukturach. Studenckie Targi Pracy MŚP to szansa dla nich na zaistnienie na lokalnym rynku pracy.”

 

Studenckie Targi Pracy MŚP organizowane są przy współudziale Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz Katedry Zarządzania w Turystyce. Dlatego ukierunkowane są  głównie na studentów:  zarządzania, komunikacji społecznej, psychologii stosowanej, finansów i ekonomi, studiów międzynarodowych i politycznych, prawa i administracji. To dobra okazja do spotkania z biznesmenami, działającymi w Krakowie i okolicach. Specjalna Strefa Przedsiębiorczości dedykowana jest wszystkim młodym przedsiębiorcom oraz tym którzy chcą się nimi wkrótce stać. Wszyscy chętni będą mogli porozmawiać z ekspertami w tej dziedzinie.

 

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: www.targimsp.pl

A
utor: Magdalena Patejko