Kariera 08.04.2015

Programujesz? Zawalcz o 25 000 zł!

Już po raz ósmy studenci informatyki i kierunków pokrewnych mają szansę zawalczyć o atrakcyjną Nagrodę Główną w konkursie zespołowym organizowanym przez firmę ABB. Temat przewodni do zaprogramowania w tym roku to „Dom + technologia = lepsze życie” – czyli rozwiązania wspierające życie domowe.

Projekty mogą dotyczyć różnych obszarów, takich, jak: oszczędzanie wody i energii, systemy zarządzania i automatyki, ułatwienia codziennych obowiązków, organizacja multimediów i zasobów domowych, efektywny wypoczynek.

 

Konkurs przebiega w trzech etapach; w pierwszym, trwającym od 10 do 30 marca wystarczy zebrać 2- lub 3-osobową ekipę i wypełnić zgłoszenie zawierające opis pomysłu na realizację projektu. Następnie, 12 najbardziej obiecujących koncepcji zostanie zakwalifikowanych do etapu II, w którym studenci będą pracowali nad jego wdrożeniem w postaci działającego oprogramowania. Podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się 9 czerwca 2015 w Krakowie, 5 najlepszych ekip zawalczy o Nagrodę Główną – 25 000 zł dla zespołu. Dla pozostałych laureatów firma przygotowała atrakcyjne nagrody rzeczowe – iPady i dyski przenośne. Więcej informacji: www.itchallenge.pl oraz na Facebooku.

 

ABB IT Challenge to coroczny, ogólnopolski konkurs organizowany przez Centrum Systemów Informatycznych ABB.  W latach 2007-2012 ocenie podlegały prace dyplomowe z obszaru IT. Od roku 2013 projekt odbywa się w zmienionej formule – ideą konkursu jest zespołowa praca nad innowacyjnymi projektami informatycznymi, które odpowiadają na potrzeby i wyzwania otaczającej rzeczywistości.