Nauka 23.05.2018

Na Uniwersytecie Jagiellońskim znów poleje się krew!

Flagowa akcja Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie powraca na wiosnę! Wampiriada, czyli honorowe krwiodawstwo, to jedyne takie i największe wydarzenie w Polsce z inicjatywy studentów mające na celu zbiórkę krwi. Jedna osoba oddając krew może uratować aż 3 życia ludzkie! Więc nie ma co zwlekać - ruszać na Wampiriadę NZS UJ, bo nigdy nie wiadomo, kiedy my sami będziemy potrzebować pomocy.

 

Tegoroczna, wiosenna edycja Wampiriady będzie trwać przez 3 dni, podczas których potencjalni dawcy będą przyczyniać się do realnego ratowania życia innym. Pamiętajmy, że to 450 mililitrów krwi może pomóc aż 3 osobom! Punkty krwiodawcze zostaną zorganizowane na terenie trzech różnych obiektów: 23 maja w Klubie Studenckim Żaczek na Alei 3 Maja 5, 28 maja na Wydziale Biologii UJ przy ulicy Gronostajowej 7, a także 29 maja w Strefie Studenckiej UJ przy ulicy Św. Anny 6. Wszystkie akcje odbywają się w godzinach 9:00 – 14:00.

 „Udział w naszym wydarzeniu pozwala na dostrzeżenie, jak wiele możemy zrobić dla osób, które znalazły się w nadzwyczajnej sytuacji i są całkowicie uzależnione od zasobności banków krwi.” – komentuje Yevgeniya Zheleznyakova, jedna z Koordynatorek Wampiriady NZS UJ.

 

Każda edycja Wampiriady cieszy się ogromnym i ku uciesze Organizatorów – coraz większym zainteresowaniem. W ostatniej odsłonie projektu wzięło udział 160 uczestników, co pozwoliło na zebranie niemal  40 litrów krwi! Obawiacie się oddawania krwi? Przyjdźcie i przekonajcie się, że nie ma czego! Nad Waszym zdrowiem i bezpieczeństwem czuwać będzie wykwalifikowany personel medyczny z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, który zweryfikuje Wasz stan zdrowia i zadba o odpowiedni przebieg poboru krwi.
Dla Krwiodawców są też przygotowane liczne nagrody i niespodzianki od Partnerów akcji!

„Honorowe krwiodawstwo to szansa na podzielenie się z drugim człowiekiem czymś, co nic nas nie kosztuje.” – mówi Julia Dzięcielska, Przewodnicząca NZS Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Śledźcie uważnie oficjalne wydarzenie akcji oraz stronę Organizatorów, aby być ze wszystkimi informacjami na bieżąco. Jeśli też nie jesteście pewni, czy możecie zostać dawcą – tam znajdziecie odpowiedź!

 

Wydarzenie na Facebook’u: www.facebook.com/events/1806556246320502/

Strona na Facebook’u NZS UJ: www.facebook.com/nzs.uj/