Kariera 04.04.2014

INŻYNIERZE SPRAWDŹ SIĘ! KONKURS EBEC NADCHODZI!

Pasjonujesz się rozwiązywaniem zagadek logicznych, a tworzenie prostych urządzeń ułatwiających życie codzienne sprawia Ci przyjemność? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, nie zastanawiaj się i aplikuj już dziś na VIII edycję Konkursu Inżynierskiego EBEC Poland!

 

EBEC czyli European Best Engineering Competition, to konkurs składający się z 3 etapów: lokalnego, ogólnopolskiego i ogólnoeuropejskiego. Organizowany jest przez Stowarzyszenie Studentów BEST. Jest to największy tego typu konkurs w Polsce, w którym udział biorą studenci z 6 wiodących uczelni technicznych, czyli Akademii Górniczo- Hutniczej oraz Politechnik: Gdańskiej, Łódzkiej, Śląskiej, Warszawskiej i Wrocławskiej. Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach: Team Design oraz Case Study. Są one poprzedzone Testem Eliminacyjnym sprawdzającym zdolność logicznego myślenia, kreatywność oraz wiedzę techniczną i umiejętność jej wykorzystania.  Team Design polega na skonstruowaniu prostego mechanizmu spełniającego określone zadanie z materiałów codziennego użytku m.in. drewnianych listewek, sznurka, słomek czy taśmy klejącej. Case Study to natomiast opracowanie rozwiązania realnego problemu z zakresu informatyki, ochrony środowiska, architektury czy mechaniki, które może być wykorzystane w przyszłości.

 

Już 22 i 23 maja finaliści będą walczyć na Politechnice Śląskiej w Gliwicach o przepustkę do Finału Europejskiego, który odbędzie się w tym roku w Rydze.

 

Masz czas do 8 kwietnia! Wejdź na www.ebec.pl i już dziś zarejestruj swoją 4-osobową drużynę.