Tech/Gry 01.03.2019

Co kupić miłośnikowi piłki nożnej?

Piłka i korki to banał, choć limitowane edycji też cieszą się wzięciem. Miłośnik futbolu powinien też zachwycić się piłkarskimi grami na ps3 czy biografiami idoli. Mając większy dom czy ogród, warto postawić na piłkarzyki lub prawdziwe boisko.

Gry na ps3 i inne konsole

Symulacje piłkarskie to szczególny rodzaj gier komputerowych, bo to wcale nie na komputerze gra się w nie najlepiej. Sterowanie graczami wymaga dużej precyzji, a szerokie boisko najlepiej widać na większym ekranie. Dlatego te konkretne gry cieszą się popularnością na konsole, takie jak ps3 czy Xbox. Wśród gier na ps3, które wciąż można znaleźć w sklepach, warto wymienić słynną FIFĘ i Pro Soccer 2018.

Polska wersja FIFY zasługuje na szczególną wzmiankę, bo w role komentatorów wcielają się tam Dariusz Szpakowski czy Włodzimierz Szaranowicz. Również starsi fani futbolu z przyjemnością więc sięgną po gry na ps3 z tej serii.

Natomiast w polskiej wersji najnowszej części Pro Soccer fanów szczególnie zaskoczyli doskonale odwzorowani bohaterowie polskiej reprezentacji, a nawet flagi z kibicowskimi hasłami po polsku, które da się zobaczyć na trybunach w czasie meczu. Piłkarskie gry na ps3 czy 4 nie są jedyne, bo mają też swoje odpowiedniki na PC.

Książki o piłkarskich idolach

Rodzice często narzekają, że młode pokolenie zbyt rzadko zagłębia się w książki. Skłonienie nastolatka do sięgnięcia po Krzyżaków może być trudne, ale już biografię piłkarskiego idola przeczyta z zapartym tchem. Ostatnio na rynku pojawiło się sporo nowości, które zdobywają dobre recenzje, jak książka „Lewy” czy „Grosicki” należące do tej samej serii. 

Fascynujące historie trenerów można znaleźć w „Jurgen Klopp. Robimy hałas” czy „Najlepszy trener na świecie Wywiad rzeka z Jackiem Gmochem”. Biografie piłkarzy są ciekawą lekturą nawet dla zbuntowanych nastolatków, bo często pokazują w ciekawej formie drogę ze zwykłych osiedli i podwórek na piłkarski szczyt. Młodsze dzieci ucieszy album na naklejki, do którego można zbierać podobizny sławnych piłkarzy.

Do gry w domu i poza nim

W dużym pokoju lub piwnicy warto ustawić piłkarzyki. Jeśli w domu mieszka kilku fanów piłki nożnej, będzie to prezent, z którego ucieszą się wszyscy. To też świetna rozrywka na czas imprez czy zwykłych piątkowych wieczorów. Dysponując ogrodem, można już pokusić się o prawdziwe boisko piłkarskie. Najważniejsza jest zielona murawa.

Można ją uzyskać, stosując już od wczesnej wiosny specjalne mieszkanki nasion i nawozów do muraw. Warto kosić taki trawnik regularnie, dzięki czemu będzie zdrowy i równy. Alternatywnie można wybrać rozwijaną trawę w rolkach, choć tu już trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych.

Tańsze będą bramki piłkarskie, które można samemu zbić z belek i siatki lub kupić w internecie. Dla młodszych dzieci wystarczą mini-bramki, które można dostać zarówno w sklepach sportowych, jak i tych z zabawkami. Do tworzenia przydomowego boiska warto zaangażować dzieci, które bardziej je docenią, jeśli będą miały udział w malowaniu pól przybramkowych czy sadzeniu trawy.