News 09.03.2020

Zapraszamy do udziału w XXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej

Właśnie rozpoczęły się zgłoszenia do XXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej. Tematem tegorocznej Edycji zostały „Zmysły”. Prace konkursowe oceniane będą w dwóch kategoriach: Portret i Reportaż. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje prace przez formularz dostępny na stronie Konkursu www.okfs.pl w dniach od 9 marca do 5 kwietnia.

 

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej to jeden z największych konkursów fotograficznych skierowanych do studentów. Organizowany jest on już od dwudziestu dwóch lat, podczas których, dzięki pasji oraz ciężkiej pracy, ewoluował do rangi ogólnopolskiej. Warszawa, Gdańsk, Łódź, Poznań, Wrocław i Kraków – to właśnie tam znajdują się zaangażowane w projekt uczelnie i na terenie tych miast odbędą się wyjątkowe, charakterystyczne dla każdego regionu wydarzenia.

OKFS to jednak nie tylko Konkurs, ale także cykl bezpłatnych prelekcji oraz warsztatów. Warsztaty są niepowtarzalną okazją do nabycia nowych umiejętności fotograficznych. Prowadzą je profesjonalni fotografowie, którzy z przyjemnością przekazują swoją wiedzę i doświadczenie. Prelekcje to natomiast seria wykładów dostępna dla szerszej publiczności, podczas których prelegenci opowiadają o teoretycznych aspektach fotografii. 

 

Po upływie terminu zgłoszeń nadesłane prace zostaną poddane ocenie Jury, w którego skład co roku wchodzą profesjonaliści. Oceniają oni nie tylko wartość artystyczną prac (chociaż stanowi to główny aspekt oceny), ale starają się także dostrzec pozytywne strony każdej fotografii oraz potencjał młodych, utalentowanych artystów. Co więcej uczestnik, którego praca będzie się wyróżniała na tle innych pod wyżej wymienionymi aspektami oraz zachwyci Jury otrzyma nagrodę specjalną – Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej. Laureaci zostaną nagrodzeni podczas Gali Finałowej, która odbędzie się pod koniec maja w Warszawie.

Patronat nad Konkursem objęli m.in. Podaj Dalej oraz Radio Eska.

 

Więcej informacji o Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Studenckiej dostępne jest na www.okfs.pl, Fanpage’u oraz Instagramie.