Kultura 07.05.2014

ZAMIEŃ ELEKTRO-ODPADY NA KULTURALNE WYPADY!

Chomikujesz w szufladzie stare telefony całej rodziny? Potykasz się o niepotrzebne radio, a komunistyczna sokowirówka zasłania widok z okna? Ogarnij swoje mieszkanie i przynieś zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na Plac Wolnica 24 maja.  Sam się zdziwisz, ile wolnego miejsca nagle pojawi się w Twoich szafkach, piwnicy, na komodzie i pod łóżkiem. W zamian za niepotrzebny lub zużyty sprzęt otrzymasz bilet do kina, teatru czy muzeum!

 

W sobotę, 24 maja na krakowskim Placu Wolnica będzie miała miejsce kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Zamień Elektro-Odpady na kulturalne wypady”. Przynieś niepotrzebną mikrofalę, lokówkę, pralkę czy telefon a nagrodzimy Cię wejściówką na wydarzenie kulturalne. Za największy sprzęt możesz otrzymać nawet 2 bilety! Wejściówki rozdawane będą do wyczerpania zapasów.  Możliwa będzie wcześniejsza rezerwacja biletów do wybranych miejsc kultury. Informacje na bieżąco podawane będą tutaj. Zachęcamy do śledzenia naszego wydarzenia.

 

Jeśli nie przekonuje Cię możliwość otrzymania biletu do którejś z krakowskich instytucji kultury dodamy, że korzyści jest znacznie więcej. Przede wszystkim zadbacie o środowisko - elektro-odpady zawierają wiele szkodliwych substancji, które szybko przenikają do gleby zatruwając ją. Biorąc udział w akcji możecie również uniknąć mandatu - za wyrzucanie elektrośmieci do zwykłych śmietników grozi wysoka grzywna.

W ramach wydarzenia 20 maja odbędzie się Zielone Kino. Uczniowie szkół podstawowych będą mieli tego dnia możliwość napędzania siłą swoich mięśni projekcji filmów na temat recyklingu elektro-odpadów. Ponadto, aby zaszczepić w dzieciakach prośrodowiskowe postawy, przygotowaliśmy dla nich wiele tematycznych gier i zabaw.

 

Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Środowiska oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Zapraszamy do uczestnictwa!