News 29.05.2019

Zakupy online idealnym rozwiązaniem dla seniorów

Supermarket w Internecie?

Niewielu seniorów zdaje sobie z tego sprawę, ale zakupy można zrobić także z domu. Nie trzeba wcale wychodzić, aby zapełnić lodówkę. To bardzo wygodne dla osób w podeszłym wieku, dla których wyjście do niedalekiego supermarketu może być nie tylko stresujące, ale przede wszystkim po prostu męczące.

Idealnym rozwiązaniem dla seniorów mogą być zatem supermarkety online, w których można zamówić nie tylko produkty spożywcze, ale również artykuły dla gospodarstwa domowego.

Cisza i spokój

Stacjonarne supermarkety nie są zbyt miłym otoczeniem dla seniorów. Zazwyczaj panuje w nich okropny hałas i chaos. Nierzadko starsza osoba nie potrafi się odnaleźć w rzędach pełnych półek, wózków i ludzi. Jeśli senior takiej atmosfery po prostu nie lubi, może skorzystać z e-zakupów. Zrobi je w domowym zaciszu, nie denerwując się na żaden hałas czy na inne czynniki niezależne od niego.

Więcej w portfelu

Niestety, wciąż żyjemy w społeczeństwie, w którym na starość portfele są dość skąpe. Większość seniorów musi pilnować wydatków, aby na koniec miesiąca nie zostać z niczym. To więc naturalne, że szukają oszczędności na zakupach.

Tymczasem dobrym sposobem na zaoszczędzenie może być zmiana formy zakupów. Supermarkety online oferują bowiem niezwykle konkurencyjne ceny. Na dodatek promocje są tam na porządku dziennym. Trochę nie dowierzasz? Sprawdź polecany Bdsklep.pl - w kategorii “wyprzedaż” znajdziesz setki produktów w niższych cenach!

Nieprzemyślane zakupy? Nie w sieci

Wszyscy mamy skłonność do nieprzemyślanych zakupów, seniorzy także. W stacjonarnych sklepach stosuje się bardzo wiele sztuczek, dzięki którym mamy kupić więcej produktów lub produkty konkretnej marki. O ile osoba w młodym wieku może się ich wystrzec, to seniorzy często nie zdają sobie z tego sprawy. W efekcie korzystają z okazji życia, tak naprawdę przepłacając.

To kolejny powód, dla którego warto zachęcić osobę starszą do zakupów online. W sklepach internetowych tego typu manipulacja jest bardzo trudna do osiągnięcia, przez co się jej po prostu nie stosuje. Co to oznacza? Senior nie robi nieprzemyślanych zakupów.

Szerszy asortyment

Czasami pełna satysfakcja z zakupów jest możliwe tylko wtedy, gdy dostaniemy dokładnie to, czego chcemy. Senior robiący zakupy stacjonarnie nie ma takiej pewności - w końcu lokale sklepów są ograniczone powierzchnią, a asortyment może być po prostu wyprzedany. Młoda osoba ma możliwość pojechania do innego sklepu, ale starsza? Dla starszej będzie to już trudne. W sklepach internetowych asortyment jest nie tylko  większy, ale też pewniejszy. Nie ma możliwości, że jakiś produkt niespodziewanie okaże się niedostępny.