Kultura 04.06.2016

XVI WIELKA PARADA SMOKÓW

Już w sobotę (4 czerwca) Teatr Groteska zaprasza do Krakowa na jedyne w swoim rodzaju kolorowe smocze święto. Przed nami kolejna – już 16. Wielka Parada Smoków. Wszystkich miłośników smoków i dobrej zabawy zapraszamy do współtworzenia tego barwnego smoczego wydarzenia, które każdego roku gromadzi tysiące mieszkańców Krakowa i turystów z całego świata.

Tym razem za inspirację smoczych postaci, biorących udział w Paradzie, posłuży wyobraźnia europejskich mistrzów malarstwa. Twórcy smoków, którzy staną w konkury o Najpiękniejszego Smoka Parady bez wątpienia kolejny raz dowiodą swojej nieograniczonej fantazji, talentu i uwielbienia dla smoków. Wierzymy, że tegoroczne hasło Parady nawiązujące do największych osiągnięć kultury europejskiej pozwoli obdarzyć smoki wyjątkowym czarem i pięknem.

4 czerwca (w sobotę) zapraszamy na zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle, podczas którego gigantyczne, unoszące się w powietrzu smoki zatańczą przy muzyce, sztucznych ogniach i laserach. 5 czerwca (w niedzielę) przez centrum Krakowa przejdzie Wielka Parada Smoków. W korowodzie weźmie udział ponad 30 kolorowych, wykonanych z rozmachem smoków, pomysłowo animowanych przez ponad 1000 dzieci. Przez cały weekend zapraszamy na pełen atrakcji Smoczy Piknik Rodzinny.

PROGRAM:

SMOCZY PIKNIK RODZINNY
4 czerwca (sobota) godz. 10:00-21:30
5 czerwca (niedziela) godz. 10:00-19:00

PARADA SMOKÓW
5 czerwca (niedziela) godz. 12:00-15:00
przejście z Plant ul. Grodzką na Rynek Główny

WIELKIE WIDOWISKO PLENEROWE NA WIŚLE
4 czerwca (sobota) godz. 22:00