Podróże 04.12.2014

Wyprawy bez granic

Zastanawiasz się, jak to możliwe, by stary Volkswagen T3 przejechał setki tysięcy kilometrów bez większych usterek? Myślałeś o zwiedzeniu odległej części Europy, ale nie masz pieniędzy na samolot w dwie strony? A może po prostu chciałbyś posłuchać ludzi, którzy o swoich przygodach opowiadają z błyskiem w oku? Jeśli choć na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to spotkanie jest dla Ciebie.

 

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zaprasza na spotkanie w ramach projektu Nic o Nas bez Nas z pasjonatami autorskich podróży dookoła świata. Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia o godz. 16.00 w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (ul. Joliot-Curie 15, sala Kameralna Zachodnia). Gośćmi będą odważni marzyciele – ekipa Busem Przez Świat, Travelbus i Siewca. Przyjdź i posłuchaj ludzi otwartych na świat, pragnących poznawać kultury innych krajów, a nawet kontynentów. Ludzi potrafiących poradzić sobie w najbardziej ekstremalnych warunkach, czerpiąc przy tym bezcenne doświadczenie.

 

Nic o Nas bez Nas to jeden z nowszych projektów Niezależnego Zrzeszenia Studentów, utworzony i realizowany na Uniwersytecie Wrocławskim od 3 lat. Ideą akcji jest cykl spotkań, warsztatów oraz paneli dyskusyjnych z ciekawymi osobistościami świata nauki, sztuki i kultury. Do tej pory na zaproszenie Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego w projekcie wzięli udział m.in. Andrzej Seweryn, Marcin Meller i Anna Dziewit – Meller oraz prof. Grzegorz Hryciuk – prorektor ds. studenckich na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

Tym razem porozmawiamy o filozofii podróżowania, logistyce i planowaniu, problemach technicznych – czyli wszystkim tym, z czego składają się dalekie wyprawy. Może to właśnie Ty będziesz kolejną osobą, która latem dołączy do szalonej ekipy Busem Przez Świat i zwiedzi z nią Amerykę Południową lub zapragnie wyjechać w nieznane z podróżnikami Travelbusa? O nieoczekiwanych kłopotach na trasie opowie Ci ekipa Siewcy – busa nie raz walczącego z przeciwnościami losu. Gwarantujemy, że wyjdziesz z tego spotkania naładowany pozytywną energią, z mocą inspiracji.

 

Razem wyruszmy w podróż wyobraźni do najdalszych zakątków świata!

 

Karolina Królak