Kultura 28.02.2014

WYJĄTKOWA LEKCJA ANATOMII

Wystawa The Human Body Exhibition w Krakowie do 3 listopada!


Wystawa The Human Body Exhibition wzbudza niezwykłe zainteresowanie w każdym mieście na świecie, gdzie się pojawia. Ekspozycję w Polsce zobaczyło już przeszło 100 000 osób. W związku z tak dużą popularnością organizatorzy postanowili przedłużyć ją aż do 3 listopada br., tak aby mieszkańcy Krakowa i przybywający do niego turyści mogli ją jeszcze zobaczyć.
 

Tłumy zwiedzających w Krakowie!


Ta wyjątkowa wystawa trafiła do Krakowa 12 marca br. i od pierwszego dnia wzbudziła wielkie zainteresowanie, które rosło z dnia na dzień. Codziennie przychodziły wycieczki szkolne uczniów w każdym wieku, zorganizowane grupy przyjaciół, rodziny i osoby indywidualne. Dotychczas zobaczyło ją przeszło 100 000 zwiedzających. Dlatego jej organizatorzy zdecydowali się zostać w Krakowie dłużej.

„Bardzo nas cieszy fakt, że wystawa zdobyła podobne jak w innych krajach uznanie. Początkowo miała być ona pokazywana w Krakowie do końca lipca, ale jej duży sukces i zainteresowanie sprawiły, że zdecydowaliśmy się przedłużyć nasz pobyt tutaj aż do końca października.” – powiedziała Agnieszka Górka, Marketing Manager The Human Body Exhibition w Polsce. – Szczególnie cieszy nas zainteresowanie szkół, młodzieży i rodzin. Pokazuje to, że edukacyjne walory ekspozycji są cenione i traktowane jako niepowtarzalne źródło edukacji z zakresu anatomii.” – dodaje. 
 

Ludzkie ciało od podszewki


Ekspozycja The Human Body prezentuje kompletną anatomię ludzkiego organizmu i pokazuje odwiedzającym wszystkie jego układy. Wystawę tworzą ciała i różne ich fragmenty, wypreparowane za pomocą fachowej metody plastynacji. Polega ona na usunięciu z tkanek organizmu wody oraz tłuszczów, a następnie – nasyceniu ich odpowiednimi polimerami już na poziomie komórkowym. Dzięki temu tkanka nie ulega rozkładowi oraz zachowuje swój kształt i kolor. W ten sposób bardzo często przygotowuje się modele anatomiczne używane w naukach medycznych, a dzięki The Human Body Exhibition efekty osiągane dzięki plastynacji mogą podziwiać wszyscy. Krakowska ekspozycja obejmuje około 200 eksponatów zaprezentowanych w dziewięciu salach. Każda poświęcona jest innemu układowi w ciele człowieka, kolejno: kostnym, mięśniowym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, oddechowym, pokarmowym, rozrodczym i prezentacji wyglądu ciała ludzkiego w przyszłości.

Niektóre ciała zostały przedstawione w dynamicznych pozach, tak aby można było zobaczyć układ ludzkich mięśni podczas codziennego ruchu, odpoczynku czy uprawiania sportu. To jedyne eksponaty, które nie znajdują się w szklanych gablotach. Dzięki temu każdy zwiedzający może zobaczyć ludzkie ciała dokładnie tak jak one wyglądają. Wszystko to sprawia, że wystawa jest najlepszym i najbardziej zaawansowanym technicznie atlasem anatomii człowieka.

Nauka dla małych i dużych


Walor edukacyjny jest najważniejszy dla organizatorów The Human Body Exhibition, dlatego na wystawie rolę przewodników pełnią studenci kierunków medycznych i rehabilitacji. Ich wiedza i otwartość w doskonały sposób pozwala zaspokoić ciekawość zwiedzających, odpowiedzieć na nurtujące ich pytania oraz fachowo opisać prezentowane eksponaty. Dzięki nim każda osoba, która odwiedzi The Human Body Exhibition wyjdzie nie tylko pod wielkim wrażeniem samej wystawy, ale również z głową pełną najważniejszych faktów i informacji z zakresu budowy i funkcji ludzkiego organizmu.

Wstęp na The Human Body Exhibition mają dzieci w każdym wieku. Rodzice nie muszą się obawiać, że nie zrozumieją wystawy. Oprowadzający studenci dostosowują przekazywane informacje zależnie od wiedzy, zainteresowań i przede wszystkim wieku zwiedzających.

Wystawa pomaga uświadomić każdemu jak skomplikowaną i jednocześnie fascynującą istotą jest człowiek. Jest to również najnowocześniejsza forma edukowania, która zamiast nudzić, porusza i wzbudza fascynację. The Human Body Exhibition ma za cel nie tylko edukować najmłodszych zwiedzających, ale także dorosłych. Wszyscy pragniemy żyć w zdrowiu jak najdłużej, wiedza zdobyta na wystawie pozwoli jeszcze bardziej świadomie dbać o swoje ciało i na pewno poprawi jakość naszego życia – podsumowała Agnieszka Górka.

Ekspozycję można oglądać do 3 listopada w Fabryce przy ul. Zabłocie 23 w godzinach 9.00-19.00 każdego dnia. Bilety na wystawę można nabyć za pośrednictwem serwisów Ekobilet i Eventim, a także bezpośrednio w kasie na miejscu.

Więcej informacji na: http://www.human-body.pl oraz na Facebooku: http://www.facebook.com/ The-Human-Body-Exhibition-Polska

Autor: Informacja prasowa