Testujemy 24.02.2023

Wybór bramy garażowej - na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze bramy garażowej trzeba uwzględnić kilka istotnych czynników, ponieważ źle dobrana brama może utrudnić korzystanie z garażu lub nie zapewni oczekiwanego poziomu bezpieczeństwa. Zamiast jednak tracić godziny na przeglądanie ofert dotyczących różnych rozwiązań, warto od razu postawić na bramy garażowe rolowane. Przystępne ceny, bezproblemowy montaż i wysoka żywotność to tylko przykładowe zalety tych bram.

  1. Czym charakteryzują się bramy garażowe rolowane?
  2. Jakie zalety mają bramy rolowane?
  3. Co warto wiedzieć na temat bram rolowanych?
  4. Brama garażowa rolowana prosto od producenta

W dalszej części artykułu znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania przez klientów, którzy chcą dokonać wyboru bramy rolowanej. Dowiesz się również, gdzie warto złożyć zamówienie, aby nowa brama garażowa rolowana była solidna i trwała.

 

Czym charakteryzują się bramy garażowe rolowane?

Brama rolowana składa się z aluminiowych lameli oraz profilów. Są one wypełniane specjalną pianką poliuretanową, co zwiększa ich szczelność. Ma to istotne znaczenie podczas chłodniejszych dni, ponieważ odpowiednio wykonana brama zabezpieczy przed przenikaniem wilgoci i zimnego powietrza do wnętrza garażu. Jeżeli natomiast chodzi o mechanizm, brama korzysta z takiego samego rozwiązania, jakie można spotkać w roletach okiennych. To właśnie dlatego czasami można się spotkać z określeniem roleta garażowa.

Bogata oferta producenta bram daje klientom możliwość idealnego dopasowania bramy do własnych potrzeb. Chodzi nie tylko o rozmiar, ale również o kolorystykę z bogatej palety RAL i fakturę. To sprawia, że nawet jeżeli z czasem ktoś postanowi wymienić starą bramę na nowoczesny model rolowany, to nie będzie miał problemów ze znalezieniem takiego wariantu, który będzie dobrze pasował do elewacji domu.
 

Jakie zalety mają bramy rolowane?

Bramy rolowane produkowane są z aluminium, które jest całkowicie odporne na korozję. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że można je zamontować wewnątrz garażu lub na zewnątrz. W przeciwieństwie do innych rodzajów bram nie wymagają zostawiania wolnego miejsca na otwarte drzwi, co pozwala maksymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Dzięki zastosowaniu wspomnianej pianki poliuretanowej bramy garażowe rolowane pozwalają uzyskać dobrą izolację termiczną. 
 

Co warto wiedzieć na temat bram rolowanych?

Istotny wpływ na to, czy klient będzie zadowolony z działania bramy rolowanej, ma to, gdzie się ją zamówi. Nie wszystkie firmy są w stanie zagwarantować wysoką jakość swoich produktów, przez co późniejsze korzystanie z bram jest bardzo uciążliwe. W celu uniknięcia takich problemów warto sięgnąć po produkty popularnej firmy, która każdego dnia realizuje zamówienia od klientów z całego kraju. RoletyAlu jest producentem bram garażowych, który ma wieloletnie doświadczenie i bogate portfolio. Firma wykonuje również rolety zewnętrzne i wewnętrzne, moskitiery, okna, drzwi, kraty, markizy... Wybór jest naprawdę duży, więc najlepiej samemu zajrzeć na stronę i sprawdzić polecane produkty. Jeżeli ktoś za jednym razem złoży zamówienie na kilka różnych produktów może liczyć na atrakcyjne ceny.
 

Brama garażowa rolowana prosto od producenta

Zakup bramy rolowanej prosto od producenta to najlepszy wybór również z tego powodu, że nie trzeba wówczas ponosić kosztów związanych z prowizjami pośredników. Jednocześnie klient ma gwarancję, że produkt spełni wszystkie jego oczekiwania, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów może łatwo skorzystać z przysługującej mu gwarancji.