Kariera 08.04.2015

Wspólny mianownik

Internet of Things - jednych przeraża, innych fascynuje, jednak sens rozwoju technologicznego należy traktować podobnie jak wynalezienie dynamitu. Wszystko zależy od punktu siedzenia i różnych sposobów wykorzystania nowin współczesnej nauki. Wynalazek sam w sobie nie wnosi za sobą zbyt wiele - kluczem jest ostateczne jego wykorzystanie. Te i inne tematy poruszymy 15 kwietnia b.r. podczas drugiego już wydarzenia z serii TEDxKrakówSalon.

 

Jak podczas wszystkich naszych przedsięwzięć, promujemy naukę, innowacyjność i dostęp do wiedzy. Hasłem przewodnim spotkań TEDxKrakówSalon jest “wspólny mianownik” - jesteśmy platformą współpracy pomiędzy ludźmi z różnych środowisk, nie tylko tych naukowych czy biznesowych.

 

Spotykamy się 15 kwietnia 2015 r. o godz. 18.00 na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (budynek U2). Na wydarzenie obowiązuje rejestracja, możliwa pod tym linkiem.
Więcej informacji na stronie www.tedxkrakow.com i na Facebooku.

 

O TEDx (x = niezależnie organizowane wydarzenie TED)

W duchu „idei wartych propagowania" w ramach organizacji TED stworzono TEDx, program lokalnych konferencji organizowanych niezależnie, który pomaga w rozpowszechnianiu idei TED. Nasza konferencja nosi nazwę TEDxKraków, a „x” w jej nazwie oznacza niezależnie organizowane spotkanie na licencji TED. Podczas TEDxKraków projekcje wybranych wykładów ze strony TED oraz wystąpienia zaproszonych prelegentów zainspirują wymianę idei
i nawiązywanie kontaktów w kameralnym gronie lokalnej konferencji. Chociaż TED określa ogólne wytyczne dotyczące programu TEDx, lokalne konferencje pod tym szyldem, takie jak TEDxKrakow, są organizowane niezależnie.

 

O TED

TED jest organizacją non-profit poświęconą ideom wartym propagowania – najczęściej w formie krótkich, intensywnych prelekcji (trwających maksymalnie 18 minut) wiodących myślicieli
i działaczy. Wiele z tych prelekcji odbywa się na corocznej konferencji TED w Vancouver (British Columbia) i jest bezpłatnie udostępnionych na stronie TED.com.

Prelegentami TED byli m.in. Bill Gates, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Sal Khan i Daniel Kahneman.

 

Otwarte i darmowe inicjatywy TED poświęcone ideom wartym propagowania to m.in. TED.com, gdzie codziennie publikowane są nowe prelekcje; Otwarty Projekt Tłumaczeniowy, dostarczający napisy i interaktywne transkrypcje autorstwa tysięcy wolontariuszy na świecie; inicjatywa edukacyjna TED-Ed; coroczna nagroda TED w wysokości miliona dolarów, wspierająca wyjątkowe jednostki w dążeniu do realizacji swojego „marzenia” zmiany świata; TEDx, umożliwiający tysiącom osób i grup organizację lokalnych wydarzeń w stylu TED na całym świecie; oraz program TED Fellows, wybierający innowatorów z całego świata, aby wzmocnić wpływ ich niezwykłych projektów i działań.

 

Śledź TED pod adresem twitter.com/TEDTalks, na Facebooku pod adresem facebook.com/TED lub na Instagramie – https://instagram.com/ted.