News 19.06.2019

Wisła Kraków z niesamowitym wsparciem kibiców!

O kłopotach wisły powiedziano już chyba wszystko. Nieudolność (a prokuratura sprawdza czy także nie nadużycia) poprzedniego zarządu zkologaconego z pseudokibicami doprowadziły niemal do upadku klub z ponad 100 letnią historią i jeden z zymboli Ekstraklasy

Niespodziewanie kibice postanowili się zrzeszyć w regularną organizację mającą na celu finansowe wspieranie klubu. I dziś można powiedzieć - to faktycznie w Wiśle działa! 
W wielkim głosowaniu wszystkich członków "Socios" Wisła Kraków - niemal jednogłośnie opowiedziano się za przekazaniem ponad miliona złotych rocznie dla klubu z przeznaczeniem na drużyny młodzieżowe oraz drużynę rezerw. To wielka pomoc dla klubu, który dzięki nowym kompetentnym władzom stara się wyjść na prostą. Socios Wisła to aktualnie największa tego typu organizacja w Polsce i w tej sczęsci europy. Jednak ambicjami nowego zarządu tej organizacji jest powiększenie jej z obecnych 1,7 tyś członków do 3 tysięcy. 

Do stowarzyszenia scios można dołączyć porzez ich stronę www: https://socioswisla.pl/

Socios już wcześniej wspierało Wisłę np poprzez wsparcie budowy boiska akademii piłkarskiej, czy opłacając kontrakty niektórych piłkarzy. 

Najnowsza historia Wisły przypomina niedawne przecież perypetie Borusii Dortmund. Ten klub również z granicy niebytu uratowali kibice. Klub gra teraz na światowym poziomie i doskonale radzi sobie w Bundeslidze. Czy Wisła poradzi sobie równie dobrze? Wiele na to wskazuje. W tej chwili największym problemem klubu jest stadion miejski na którym rozgrywa swoje mecze. Ten drogi w utrzymaniu i niefunkcjonalny obiekt miejski w dalszym ciągu nie jest ukończony. Wisła musi jednak za niego płącić niemal najwyższą opłątę w lidze. Aktualnie władze miasta zdają się bardziej sprzyjać innym zespołom. Czy to się zmieni - czas pokaże.