Lifestyle 23.06.2016

Wieczorne przyjęcie w ogrodzie

Letnie wieczory to idealny czas na spotkania z przyjaciółmi pod chmurką. Po zachodzie słońca upał nie daje się już we znaki, za to panuje przyjemna temperatura. Aby zachwycić znajomych warto jednak odpowiednio przygotować takie przyjęcie – liczy się więc nie tylko menu, ale również elegancka oprawa.
 

Co podać?

Na letnich przyjęciach królują dania z grilla. Możliwości jest mnóstwo, bo w ten sposób przygotujemy zarówno aromatyczne mięso, pyszne ryby i owoce morza, jak i zdrowe warzywa. Warto urozmaicić nieco potrawy. Oprócz kiełbasy zaserwujmy szaszłyki, cukinię, oscypek czy karkówkę. Jako dodatki doskonale sprawdzą się sosy i dipy oraz sałatki ze świeżych warzyw. Pamiętajmy też o napojach. Chociaż potrawy z grilla najczęściej łączone są z piwem, warto zadbać także o kolorowe drinki. Goście, którzy z różnych powodów nie piją alkoholu, z pewnością chętnie sięgną po orzeźwiające napoje owocowe w ciekawych smakach (np. http://www.hortex.pl/napoje/), które doskonale oddają charakter lata.

 

Piękne dekoracje na stole

Chociaż wiele osób jest zdania, że wieczorne przyjęcia przy grillu mają luźny charakter i nie wymagają szczególnych starań, warto zadbać o udekorowanie stołu. Kolorowy obrus bądź serwety idealnie sprawdzą się latem. Ponieważ o tej porze roku kwitnie mnóstwo roślin, bez problemu zrobimy piękne bukiety – możemy wykorzystać również kwiaty z własnego ogrodu. Przygotowanie takich dekoracji może sprawić mnóstwo przyjemności i jest doskonałą okazją do pobudzenia wyobraźni. Dzbanki, szklane naczynia i misy, a nawet zwykłe słoiki pomalowane farbą mogą stać się świetnym punktem wyjścia do stworzenia oryginalnych dekoracji.

 

Zadbaj o nastrój

Atmosfera przyjęcia w dużej mierze zależy od gospodarzy oraz ich gości. Warto jednak postarać się, aby impreza w ogrodzie była niezapomniana i zapewniała przyjemny nastrój. Jak to osiągnąć? Kiedy zapada zmrok można zapalić niewielkie świeczki na stole, a także  ustawić je wzdłuż ścieżek ogrodowych czy rabat z kwiatami. Podgrzewacze pływające w dużej misie pośród płatków kwiatów będą przepiękną ozdobą stołu i dodadzą romantycznego blasku. Świetnym i efektownym rozwiązaniem będą także lampiony z papieru. Przygotowując tego typu ozdoby zwróć uwagę na bezpieczeństwo i upewnij się, że płomienie nie sięgają serwetek czy kwiatów.

 

Praktyczne udogodnienia

Aby przyjęcie wieczorne było udane, warto dopracować je w najmniejszych szczegółach. Może zdarzyć się, że niewielkie nawet niedogodności wpływać będą na atmosferę imprezy. Pamiętaj więc np. o ciężarkach do obrusu – w ten sposób nie będziesz musiała obawiać się, że wiatr podwieje tkaninę na talerze. Miękkie poduszki na krzesłach zapewnią gościom komfort, a niewielkie koce ochronią przed chłodem, kiedy zrobi się późno. Jeśli nie masz wystarczająco pojemnej lodówki, do schłodzenia napojów wykorzystaj ozdobną misę albo cynową wanienkę – wystarczy wlać do niej zimną wodę i dodać dużo pokruszonego lodu.