Podróże 31.12.2018

Wakacje zimą dla aktywnych oraz miłośników relaksu

Zastanawiasz się, kiedy wziąć urlop? Dobry będzie styczeń, a może luty lub marzec? I czy wiesz już, dokąd się udasz? W zależności od tego, co planujesz robić na swoich małych wakacjach zimą, lepszy będzie inny miesiąc. Na wizytę w Alpach korzystnie wybrać kwiecień, z kolei Egipt dobrze zwiedzić w lutym. Sprawdź nasze podpowiedzi, dokąd warto udać się na wakacje zimą i jak się wówczas chronić.

 

Tanie wakacje zimą dla aktywnych

Należysz do miłośników spędzania wolnego czasu aktywnie? Rozważ wyprawę w malownicze i zapierające dech w piersiach Alpy. W ostatnich latach najpopularniejszymi wśród narciarzy krajami docelowymi są Włochy, Francja, Austria i Szwajcaria. W każdym z nich znajdziesz bajeczne stoki: długie, skomplikowane lub łagodne, dostosowane zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych (warto wcześniej zrobić przegląd tras).

Przeczytaj artykuł: Sporty zimowe, czyli aktywny sposób na spędzenie czasu zimą i zobacz, jakie sporty możesz podjąć zimą, by spędzić urlop aktywnie, ale nie tylko na nartach.

W Alpy warto wybrać się tuż po sezonie, np. w kwietniu. To czas, w którym na ulicach, szlakach górskich i stokach spotkasz znacząco mniej turystów. Możesz też cieszyć się niższymi cenami za nocleg, wyżywienie i karnety narciarskie. Doskonale spędzisz czas, nawet jeśli nie uprawiasz sportów zimowych – Alpy to malownicze tereny do spacerowania. To będą niezapomniane wakacje zimą!

Rozkosz ciepłych krajów

Nie chcesz uprawiać sportu ani męczyć się fizycznie na wakacjach zimą, ponieważ cenisz sobie spokój, wypoczynek i relaks? W takiej sytuacji doskonałym wyborem dla Ciebie będzie urlop w Egipcie. Warto udać się tam zwłaszcza w lutym, czyli wiele miesięcy po sezonie letnim. Na pewno nie natkniesz się na zgraje turystów, a ceny miło Cię zaskoczą – pozwolisz sobie na przyjemności, które w ścisłym sezonie byłyby dla Ciebie niedostępne.

W lutym w Egipcie wciąż jest przyjemnie ciepło, panuje nawet powyżej 20 stopni Celsjusza. Możesz spacerować, leżeć na plaży, odpoczywać przy basenie, przeglądać świecidełka na straganach, zwiedzać tajemnicze zakątki lub jeździć na wielbłądach. Zawsze kusiło Cię zobaczenie piramid z bliska? Zrób to właśnie na wakacjach zimą: taniej i bez tłumów depczących Ci po piętach.

W blasku gorącego słońca, ale aktywnie

Ciepłe kraje to także dobry pomysł na wakacje zimą dla osób aktywnych, jednak niezwiązanych z nartami. W ocenie można uprawiać sporty takie jak surfing, windsurfing czy kitesurfing. Trzeba tylko wybrać kraj, w którym są doskonałe stałe wiatry.

Na odpowiednie warunki możesz liczyć m.in. na Wyspach Kanaryjskich. Rajem dla surferów, i to niezależnie od pory roku, jest Fuerteventura. Jeżeli chcesz szlifować swoje umiejętności lub dopiero nauczyć się tego sportu wodnego, wybierz się na wakacje zimą właśnie tam.

Właściwa ochrona na wakacjach zimą

Niezależnie od tego, jak chcesz spędzać czas na urlopie, powinieneś zadbać o ochronę. Wykupienie prywatnego ubezpieczenia podróżnego to jeden z najlepszych sposobów – działa szerzej niż EKUZ (oraz – co bardzo ważne – także poza Europą), jest dostosowane do rodzaju aktywności i czasu wakacji, ma wyższą sumę ubezpieczenia niż polisa gwarantowana przez biuro turystyczne.

 

Jeśli na wakacjach zimą nie spotka Cię nic złego – świetnie. Jeżeli jednak dojdzie do nieprzewidzianej sytuacji, możesz spotkać się z koniecznością ponoszenia wysokich wydatków z własnej kieszeni. Na zimne lepiej dmuchać, zwłaszcza że ubezpieczenie ma niskie ceny. Skorzystaj z porównywarki polis turystycznych i znajdź ofertę dla siebie!