Podróże 18.10.2016

Ubezpieczenie podróżne na Sylwestra i inne wyjazdy

Wielkimi krokami zbliżają się Święta i Sylwester. Coraz częściej tę drugą okazję decydujemy się spędzić z dala od domu. I bardzo dobrze! Ale róbmy to z głową.

 

Ubezpieczenie podróżne online

Ubezpieczenie podróżne online to obecnie najprostszy sposób na zabezpieczenie się przed nieprzyjemnymi skutkami wypadków w czasie wyjazdów zarówno po Polsce, jak i za granicę. Planując wyjazd na Sylwestra (ale nie tylko) warto wziąć je pod uwagę, żeby mieć pewność, że nowy rok zaczniemy z uśmiechem na twarzy!

 

Dlaczego w Sylwestra przyda się ubezpieczenie podróżne online?

Każdy wyjazd jest obarczony pewnym ryzykiem – nie możemy przecież przewidzieć czy złamiemy nogę lub będziemy potrzebowali skorzystać z pomocy lekarza. Ale podczas krótkiego wypadu na Sylwestra ubezpieczenie podróżne online może się szczególnie przydać. Dlaczego? Wiele osób decyduje się połączyć sylwestrową zabawę z jazdą na nartach. A to nawet dla najbardziej wytrawnego narciarza jest sport podwyższonego ryzyka – nie tylko sami możemy się przewrócić, ale może też przecież wpaść na nas ktoś mniej zaawansowany i nieszczęście gotowe. W takich sytuacjach ubezpieczenie pokryje wszystkie koszty związane z przetransportowaniem nas ze stoku do szpitala i ewentualnym leczeniem. Nawet jeśli zamiast na narty wybieramy się do jednej z europejskich stolic na huczną zabawę w radosnym tłumie, musimy się liczyć z pewnymi zagrożeniami. W ścisku łatwo możemy paść ofiarą kieszonkowców i stracić pieniądze lub dokumenty – w takich sytuacjach również może pomóc nam ubezpieczenie podróżne online.

 

Ubezpieczenie podróżne – online czy stacjonarnie?

Z obawy przed komplikacjami lub trudnościami ze zrozumieniem umowy, możemy skłaniać się ku wizycie w biurze towarzystwa ubezpieczeniowego lub umówieniu spotkania z doradcą. Ale w ten sposób tylko wydłużymy proces zawierania umowy ubezpieczenia! Korzystając z kalkulatora ubezpieczenia podróżnego online możemy sami skonfigurować polisę, która najlepiej będzie odpowiadała naszym potrzebom i zmieści się w budżecie wyjazdu. Przez cały czas mamy też dostępny dokument OWU (ogólnych warunków ubezpieczenia), który w prostych słowach wyjaśnia co obejmuje dana polisa, jakie są wykluczenia oraz procedury w przypadku konieczności skorzystania z niej. Jeśli jednak nadal mamy jakieś pytania, często na stronach dostępny jest czat online z doradcą ubezpieczeniowym, a już na pewno mamy możliwość zadzwonienia na infolinię. Jeśli nasze ubezpieczenie podróżne online jest obsługiwane przez dużą firmę typu direct (czyli taką, która zajmuje się wyłącznie zawieraniem umów na odległość – przez internet i telefon) mamy pewność, że jakoś obsługi na takim czacie lub infolinii będzie bardzo dobra. Dodatkowo, znaczącą przewagą ubezpieczenia podróżnego kupowanego online, jest to, że umowę można zawrzeć nawet na jeden dzień przed wyjazdem.

 

Ubezpieczenie podróżne online – co obejmuje?

Zakresy ubezpieczeń podróżnych mogą być bardzo różne. Wszystko zależy m.in. od tego, czy wyjeżdżamy na narty, czy poleżeć na plaży lub przy hotelowym basenie. Znaczenie ma też kierunek i długość wyjazdu. Podstawowe ubezpieczenie pokrywa przede wszystkim koszty związane z nagłymi wypadkami – czyli udzielenie pomocy medycznej, hospitalizację lub transport do kraju w razie potrzeby. Kwoty do jakich ubezpieczyciel pokrywa takie usługi, zależą od towarzystwa ubezpieczeniowego. Zwykle mamy wiele opcji, z których możemy wybierać, dlatego warto poświęcić chwilę na przeprowadzenie różnych kalkulacji i wybranie najkorzystniejszego wariantu ubezpieczenia na nasz wyjazd. Szczególnie w gorących okresach wyjazdowych – a takim niewątpliwie jest Sylwester i sezon narciarski – często oferowane są też dodatkowe usługi, takie jak ochrona bagażu (wykraczająca poza standardową – czyli na wypadek zagubienia przez linie lotnicze lub hotel), a nawet ubezpieczenie mienia pozostawionego w domu, na czas naszej nieobecności.