Podróże 16.06.2014

TUNEZJA, CZYLI IDEALNY POMYSŁ NA STUDENCKIE WCZASY!

Marzą ci się egzotyczne wakacje, ale budżet nie pozwala na zbytnie szaleństwa? Wczasy w Tunezji mogą okazać się idealnym rozwiązaniem – zapewniają piękne plaże, bogate nocne życie oraz wiele atrakcji, a to wszystko w wyjątkowo korzystnej cenie. 

 

Afryka na wyciągnięcie ręki

 

Czy to możliwe, aby poczuć prawdziwie afrykański klimat, nie wydając przy tym zbyt dużo pieniędzy? Tunezja dowodzi, że tak! To idealne miejsce dla osób, które na ten gorący kontynent wybierają się po raz pierwszy – z jednej strony będziemy mieli okazję poczuć powiew egzotyki, z drugiej – nie będziemy musieli rezygnować z europejskich standardów. Bez trudu dogadamy się z ludźmi na ulicy w języku angielskim, znajdziemy też bary i sklepy z europejskimi produktami. Dzięki ofertom typu last minute możemy zaoszczędzić jeszcze więcej, a znajdziemy ich w biurach podróży naprawdę sporo. Na przykład w atrakcyjnej cenie możemy wykupić last minute w Tunezji dzięki Rainbow Tours.

 

Nie tylko plażowanie

 

Tunezja jest świetnym miejscem na wczasy z przyjaciółmi, oprócz beztroskiego plażowania stwarza bowiem także wiele innych możliwości spędzania wolnego czasu. Osoby aktywne koniecznie spróbować powinny sportów wodnych, ponieważ w wielu miejscach istnieją wyjątkowo dobre warunki do ich uprawiania. Znajdziemy też liczne szkółki z wykwalifikowanymi instruktorami, z których pomocy warto korzystać. W kurortach turystycznych, jak np. Sousse, czeka na nas bogate życie nocne – możemy przez całą noc bawić się w licznych klubach, pubach czy lokalnych barach. A następnego dnia zrelaksować się w tradycyjnej łaźni (hammam).

 

Bogactwo kulturowe

 

Oprócz wypoczynku, szaleństw w klubach czy uprawiania sportu warto poświęcić nieco czasu na zwiedzanie tego wyjątkowego kraju, w którym stykają się różnorodne kultury. Koniecznie zobaczyć trzeba mediny w Tunisie, a także znane na całym świecie mozaiki z Bardo bądź inne liczne zabytki pochodzące jeszcze z czasów starożytnych. Na uwagę zasługuje bez wątpienia wyśmienita tunezyjska kuchnia, stanowiąca mieszankę wpływów europejskich, afrykańskich oraz orientalnych. Warto skosztować smażonych w głębokim tłuszczu nadziewanych pierogów (brik) oraz słynnej pasty harrisy – przyrządza się ją z takich przypraw, jak m.in. papryka, czosnek, mięta i kolendra.

 

Tunezja daje nam wspaniałą namiastkę Afryki tak niedaleko od naszego kraju. Za niewygórowaną cenę mamy okazję poznać niezwykle bogatą kulturę, skosztować znanych na całym świecie potraw i porządnie się odstresować.