Kultura 11.03.2016

„Trzy Teorie Wszystkiego”

Ellis Potter – były mnich buddyjski, apologeta, teolog zmierzy się z pytaniami o: pochodzenie cierpienia, sens życia, absolut, kosmologię, apologetykę, rzeczywistość, realność i duchowość, a z racji historii swojego życia i poszukiwania prawdy, jest do tego osobą wręcz idealną.

Zapraszamy na trzyczęściowy cykl wykładów „Trzy teorie wszystkiego”, który będzie poświęcony trzem podstawowym światopoglądom próbującym opisać otaczającą nas rzeczywistość i duchowość.

Spotkania odbędą się w dniach 15-17 marca 2016 o godz. 19:00 w Auli Wydziału Zarządzania AGH przy ul. Gramatyka 10.

 

Wstęp wolny.

Więcej info: http://slotkrakow.pl

Wydarzenie na Fb: http://www.facebook.com/events/809104709194056


MÓWCA:

 

Ellis H. Potter  - autor poczytnej książki “Trzy teorie wszystkiego”. Urodzony w Kalifornii, piętnaście lat spędził w klasztorze buddyjskim na Dalekim Wschodzie, obecnie mieszkaniec szwajcarskiej Bazylei, blisko związany z L’Abri Fellowship, przez lata współpracował z Francisem Schaefferem. W niezwykły, przystępny a jednocześnie głęboki sposób podejmuje tematy światopoglądu, religii i apologetyki.

Od wielu lat ceniony wykładowca na uniwersytetach, w kościołach i nieformalnych konferencjach na sześciu kontynentach.

 

ORGANIZATORZY:

 

- Every Nation Campus Kraków - jest  grupą młodych ludzi organizującą cykliczne spotkania dla studentów o tematyce światopoglądowej i chrześcijańskiej. ENCK jest częścią międzynarodowej organizacji studenckiej Every Nation Campus i działa pod patronatem Kościoła Chrystus Królem w Krakowie.

 

- SLOT jako Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych jest organizatorem SLOT Art Festivalu w Lubiążu pod Wrocławiem. Corocznie zjeżdżają się tam ludzie z Polski i zagranicy, by wspólnie tworzyć i rozwijać się, uczestnicząc w warsztatach, wykładach, projekcjach filmowych, dyskusjach oraz koncertach.      

W Krakowie przez gro lat, w trakcie roku akademickiego odbywała się lokalna edycja SLOTu, która poświęcona była tematyce podróży i kultur Wschodu. Nie brakowało jednak również warstwy artystycznej, kuglarskiej, społecznej, czy duchowej.