Testujemy 15.01.2017

Testujemy: Gra Spaghetti

Spaghetti to prosta gra, w której zasmakują nie tylko młodsi gracze! Spróbujmy w ograniczonym czasie zgarnąć jak najwięcej nitek spaghetti uważając przy tym by żaden klops i makaron  nie pobrudził obrusu! Mamma Mia!

W skład zestawu do gry wchodzą różnokolorowe nitki spaghetti, płaskie tekturowe talerzyki, oraz klopsy, żetony menu i klepsydra. W gę może zagrać od 2 do 4 zawodników.

 

Spaghetti - gra planszowa

Przed rozpoczęciem rozgrywki gracze mieszają bardzo porządnie nitki spaghetti umieszczając w najbardziej newralgicznych miejscach pulpety. Grę rozpoczyna gracz który ostatnio jadł spaghetti albo był we Włoszech.
Zadaniem każdego gracza jest wyciągnięcie jedną ręką jak najwięcej nitek makaronu w ciągu 30 sekund. Kolor nitki określa wartość punktową zdobyczy, przy czym te krótsze makaroniki są warte mniej niż dłuższe, które jednak ciężej jest zdobyć.

 

Spaghetti gra rodzinna

Jeśli w czasie naszej próby klops wyskoczy z talerza albo wyciągniemy makaron na stół - natychmiast kończymy nasz ruch. jedyne co możemy jeszcze zrobić to tak ustawić klopsy i pozostały makaron by następnemu graczowi nie było jeszcze ciężej.

Gdy z talerza zniknie cały makaron i klopsy możemy liczyć punkty…. i przystąpić do rewanżu.

Gra nie jest długa (ok 30 minut) ale czas rozgrywki zależy od zręczności graczy.
Gra nominalnie przeznaczona jest dla graczy od 6 roku życia ale w tą grę z powodzeniem mogą zagrać także nieco młodsze dzieci (sprawdziliśmy).
Czyni to ze “Spaghetti” fajnym pomysłem na prezent praktycznie dla każdego :)

 

Gra dostępna w sklepie Granna