Testujemy 24.09.2014

TEST: Aplikacja dietetyczna na telefon i tablet

Dynamicznie rozwijające się rynek aplikacji dietetycznych to pole do popisu dla programów pomagających zarządzać swoim żywieniem. W dobie coraz prężniej rozwijających się nowych technologii aplikacje mobilne zajmują szczególne miejsce na liście must haveosób dbających o zdrowy styl życia.

 

W dzisiejszych czasach niemal każdy kto biega czy uprawia inną formę aktywności fizycznej korzysta z pomocy aplikacji treningowych, ogląda filmy instruktarzowe czy szuka porad na forach. Z dietą i zdrowym żywieniem jest podobnie. Potrzebujemy źródeł wiarygodnych informacji i wsparcia w całym procesie odchudzania. Praktyczną odpowiedzią na rosnące potrzeby użytkowników jest serwis dietmap.pl. Portal kusi estetyką i czytelną formą, a mobilna aplikacja dostępna w App Store i Google play zachęca swoją funkcjonalnością. DietMap to:

 • Zbilansowane plany żywieniowe, które zostały ułożone przez specjalistów dietetyki. Plany te są dopasowane do wieku, płci, masy ciała, wzrostu i aktywności fizycznej. Ponadto uwzględniają potrzebę schudnięcia, którą sami określamy, ustalając liczbę kilogramów i czas ich utraty.
   
 • Możliwość modyfikowania planu żywieniowego, dzięki narzędziom takim jak: wymiany posiłku, lub całego dnia w swoim planie żywieniowym lub dodanie produktu lub potrawy do schowka czy zapisana w swoich ulubionych. Program kontroluje nasze zmiany i informuje, gdy wprowadzone modyfikacje przyczynią się do zwiększenia wartości energetycznej naszego jadłospisu.
   
 • Ogromna baza posiłków, potraw i produktów zawierająca blisko 2000 rekordów. Znajdziemy w niej inspiracje na smaczne i proste przepisy ”krok po kroku”, dietetyczne oraz zdrowe produkty, a także propozycje dań z popularnych fast-foodów czy markowe produkty. Szeroka baza pozwala na lepszą kontrolę swojej diety.
   
 • Mobilna lista zakupów zgodna z posiłkami w diecie.
   
 • Kontroler wagi, który ułatwia monitorowanie postępów w odchudzaniu oraz zakładka moje wyniki, która pokazuje jak pod względem jakościowym i odżywczym prezentuje się nasz jadłospis.
   
 • Funkcja pozwalająca skanować kody kreskowy dowolnych produktów spożywczych i wprowadzania ich do codziennego menu.
   
 • Możliwość prowadzania osobistego bloga oraz dyskusji na forum internetowym.
   
 • Możliwość zadania pytania ekspertom dietetyki poprzez formularz kontaktowy „Zadaj pytanie dietetykowi”.

Nowatorski program wychodzi na przeciw oczekiwaniom najbardziej ambitnych użytkowników Internetu. Przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które pasjonują się zdrowym zwianiem lub pragną właściwie i skutecznie schudnąć. Świadomość możliwości bezpośredniego kontaktu z dietetykiem czy serwisem technicznym sprawia, że nigdy nie pozostaniemy sami ze swoim problemem. Bez względu na to, czy dotyczy on funkcjonalności programu czy zdrowego żywienia.

 

"Projekt Dietmap jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość."