News 12.10.2017

Tesla vs. Edison - Tym razem w motoryzacyjnym wydaniu

Już przyzwyczailiśmy się do rządów Tesli w dziedzinie elektromobilności. Okazuje się jednak, że Ford również planuje podbój tego rynku z projektem o nazwie... Edison!

Z Historii wiemy że nic tak nie przyśpiesza rozwoju technologii jak "wyścig zbrojen". Do tej pory wydawało się, że zwycięzca jest jeden - Elon Musk i jego Tesla. Ford jednak nie daje za wyglarą i spwim projektem Edison chce dołączyć do walki o konsumenta przyszłości. 
 

Amerykański producent zdradził, że ta grupa prowadzić ma prace z siedziby w Detroit, jednak żadne granice nie będą jej dotyczyć - ma ona współpracować z innymi grupami zajmującymi się autami elektrycznymi w Europie czy w Chinach, dbając o podejmowanie współpracy z różnymi dostawcami i innymi producentami.

 

 

Nie jest to jedyny z wielkich amerykańskich producentów, który chce wkroczyć z przytupem na rynek aut elektrycznych - podobne plany zdradziło ostatnio General Motors, które chce do roku 2023 oferować już 20 różnych modeli aut elektrycznych. Niemniej samą nazwę "Edison" można chyba odebrać jako rękawicę rzuconą Tesli.

 

 

Zapowiada się więc walka konstruktorów. Równie interesująca co przed laty genialnych naukowców  - Tesli i Edisona.