Kultura 02.12.2019

Tęskno zagra w Krakowie! Cykl Niepokorni. W niedzielę!

„Między nami” to tytuł nowego singla grupy Tęskno, który ukazał się 8 października. Jest pierwszą zapowiedzią nadchodzącego w przyszłym roku albumu. W związku z premierą utworu Tęskno rusza w jesienną trasę po największych miastach Polski. W niedzielę, 8 grudnia, o godz. 20.00 zagrają w Krakowie w klubie Żaczek (al. 3 maja 5). Jako support wystąpi chorwacki songwriter Seed Holden.

 

Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Po niespełna roku od wydania debiutanckiego albumu „Mi” Tęskno znalazło się na większości zestawień rocznych, zdobywając m.in. 1. miejsce w głosowaniu słuchaczy „Radiowego Domu Kultury” w Trójce i tytuł Płyty Roku portalu Interia. Projekt otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do nagrody Fryderyk.

Pomiędzy wyprzedanymi trasami koncertowymi Tęskno pojawiło się na największych scenach w kraju i za granicą: Primavera Sound Barcelona, Open’er Festival, Colours Of Ostrava, OFF Festival Katowice, Męskie Granie, Co Jest Grane 24 Festival, Olsztyn Green Festival, Halfway Festival, Slot Art Festival i wielu innych – to tylko niektóre z imprez, gdzie grała grupa.

Tęskno powstało w 2017 roku jako duet Joanny Longić i pianistki Hani Rani. W tym składzie nagrało album „Mi” oraz singiel „Bzdury”.

„To Polska Płyta Roku.” – czytamy w portalu Interia.

„Takiego debiutu w Polsce nie było już dawno.” – magazyn „Elle

 „Jest w tej muzyce próba werbalizacji tęsknoty, skandynawska szlachetność, jakby szklana transparentność i nadzwyczajna terapeutyczna wartość.” – czytamy w „Vogue”.

„Tęskno to jedno z największych objawień na współczesnej polskiej scenie.” – głosi „Gazeta Wyborcza”.

Przez kapelą krótki koncert da chorwacki songwriter Seed Holden.

Do zobaczenia 8 grudnia w Krakowie!!!