News 24.10.2019

Terminale płatnicze POS to nowoczesny i wygodny sposób finalizowania transakcji!

Terminale są dziś podstawą działania każdej firmy. Trudno jest przyjmować „płatności tylko gotówką” w kraju, w którym wydano blisko 40 mln kart płatniczych! Dlaczego warto wprowadzić do swojej firmy rozwiązania bezgotówkowe? Jaka jest najkorzystniejsza oferta terminali na rynku?

 

Posiadaczem karty płatniczej jest dziś statystycznie każdy Polak. Są dziś one powszechnie obowiązującym standardem. Mało kto nie posługuje się tym środkiem płatniczym. Codziennie za pomocą transakcji bezgotówkowych dokonuje się milionów zakupów, a płatność gotówką w wielu przypadkach nie jest już możliwa.

Transakcje bezgotówkowe są szybsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze. Zamiast wyliczania odpowiedniej ilości gotówki, przyjęcia i przeliczenia jej przez kasjera oraz wydania reszty, wystarczy zbliżyć kartę do terminala i, w przypadku kwot powyżej 50 zł, wprowadzić czterocyfrowy kod PIN. Transakcje bez gotówki są równie szybkie w przypadku płatności systemem BLIK lub telefonem komórkowym.

Terminale POS oznaczają także wyższe bezpieczeństwo dla właścicieli firm i klientów. Jeśli chodzi o przedsiębiorców, w przypadku płatności kartą środki wpływają bezpośrednio na konto. Ponadto, nie ma konieczności przechowywania gotówki w kasie ani wożenia znacznych kwot do banku. Z kolei kasjer nie naraża się na przyjęcie fałszywych banknotów. Jakie bezpieczeństwo karty dają samym konsumentom? Karta, która została zgubiona lub skradziona, może zostać natychmiast zastrzeżona dzięki specjalnej infolinii, którą udostępnia klientom każdy bank. Skradziona lub zgubiona gotówka niemal nigdy nie wraca do właściciela.

 

Terminale płatnicze POS - rodzaje

 

Terminal płatniczy może być standardowy lub przenośny. Mobilny terminal płatniczy, inaczej nazywany mPOS, czyli Mobile Point of Sale, to urządzenie akceptujące płatności kartami, BLIKiem i telefonem komórkowym dzięki połączeniom za pomocą bluetootha ze smartfonem lub tabletem, dzięki czemu możliwa jest szybka i bezpieczna transakcja w każdym miejscu. Sprawdza się to szczególnie dobrze m.in. w restauracjach, hotelach i tam, gdzie istnieje konieczność dotarcia do klienta z płatnością. Więcej o rodzajach, funkcjach i obsłudze terminali płatniczych dowiesz się na https://www.eservice.pl/produkty-i-uslugi/akceptacja-kart-platniczych/terminale-platnicze-pos-stacjonarne/.

Terminale standardowe to niezawodne urządzenia płatnicze, które zdają egzamin przede wszystkim wszędzie tam, gdzie płatność odbywa się przy punkcie kasowym, czyli np. w sklepach, urzędach, punktach obsługi sprzedaży wysyłkowej i telefonicznej itp. Urządzenia są łatwe i przyjazne w obsłudze.

 

Terminale płatnicze – zalety


Zalet terminali płatniczych jest wiele. Oprócz szybkości, wygody i bezpieczeństwa transakcji, jest to także sprawniejsza obsługa, większe obroty i poprawa wizerunku firmy. Coraz więcej konsumentów rezygnuje bowiem z zakupów w miejscach, gdzie płatność kartą jest niemożliwa. Właściciele firm dostrzegają straty spowodowane brakiem terminali i decydują się na instalację urządzeń. Firmy, w których klienci mogą wybrać wygodny dla siebie sposób płatności, są doceniane i chętniej przez nich odwiedzane.