Testujemy 13.09.2017

Telefon praktyczny i uniwersalny - Galaxy A5

Nowy Samsung Galaxy A5 to telefon wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Konstruktorzy wykonali kawał doskonałej roboty, dzięki czemu w ręce użytkowników trafia smartfon funkcjonalny i uniwersalny.
 

Smartfon dla każdego – czy taki istnieje?

Odpowiedź na tak postawione pytanie, przynajmniej w teorii, może być tylko jedna: nie. Przecież zupełnie innego telefonu potrzebuje wiecznie zajęty interesami biznesmen, a na odmienne funkcje zwróci uwagę nastolatek buszujący w mediach społecznościowych. Swojego rodzaju wyprofilowanie urządzeń pod potrzeby konkretnego typu klienta (co z kolei wynika ze specyficznych dla danej grupy oczekiwań) sprawia, że niemożliwym wydaje się wykonanie smartfona dla każdego.

Jeśli jednak nieco zmienić pytanie i postawić je trochę inaczej – jaki powinien być telefon uniwersalny, jak wyglądałby smartfon, który sprawdzi się we wszystkich okolicznościach? – możliwa jest odpowiedź twierdząca. A jeszcze lepsze będzie po prostu wskazanie konkretnego modelu – chodzi oczywiście o telefon Samsung Galaxy A5.

 

Solidna firma z tradycjami

Samsung Group to jeden z największych na świecie koncernów elektronicznych. Firma powstała już w 1938 roku w Korei Południowej, a obecnie zatrudnia kilkaset tysięcy osób na całym świecie. Marka posiada ośrodki badawcze na kilku kontynentach, dzięki czemu nieustannie trwają prace nad nowymi technologiami, które są wykorzystywane m.in. w smartfonach oferowanych przez firmę.

Właśnie dlatego warto zaufać Samsungowi. Lata doświadczeń oraz mocna pozycja na rynku sprawiają, że koncern stale się rozwija i gwarantuje produkty najwyższej jakości. A od czasu premiery pierwszych telefonów z rodziny Galaxy jest również absolutną czołówką w branży smartfonowej.

 

Telefon Samsung Galaxy A5

To jeden z najnowszych smartfonów wyprodukowanych przez kultową już firmę. W swoim wyglądzie znakomicie łączy klasyczne wzornictwo charakterystyczne dla serii Galaxy z nowoczesnymi detalami, które dodają konstrukcji świeżości i lekkości. Unikalna obudowa ma jeszcze jedną mocną stronę – spełnia normę IP68. Dzięki temu telefon Samsung Galaxy A5 jest odporny na kurz, pył i wodę, co wydłuża okres jego funkcjonowania oraz zmniejsza ryzyko uszkodzenia bądź awarii.

Wszystkimi procesami i funkcjonowaniem urządzenia zawiaduje wydajny ośmiordzeniowy procesor Samsug Exynos 7880. Producenci dodali do tego aż 3 GB pamięci RAM, co w praktyce zapewnia niesamowicie płynne i szybkie działanie telefonu. Urządzenie błyskawicznie reaguje na kliknięcie w wyświetlacz, wszystkie kolejne poziomy menu czy aplikacji również pojawiają się natychmiastowo. Warto też zwrócić uwagę, że telefon nie spowalnia swojej pracy nawet przy dużych obciążeniach, związanych np. z działaniem wielu programów w tle.

Samsung już dawno przyzwyczaił użytkowników do potężnych zestawów multimedialnych w swoich telefonach. W Galaxy A5 umieszczono dwa aparaty o bardzo mocnych parametrach – wystarczy wspomnieć o tym, że obie soczewki posiadają matryce o rozdzielczości aż 16 Mpix. Dodatkowe funkcje, jak choćby lampa błyskowa, autofocus, tryb zdjęć panoramicznych czy wykrywanie twarzy, ułatwiają zapisanie jakościowych materiałów. Dzięki temu Twoje zdjęcia będą wyglądały niczym wykonane przez profesjonalnego fotografa. Co więcej, równie łatwo nagrasz filmy – i to w jakości HD.

Tak klasowy telefon jak Galaxy A5 posiada oczywiście o wiele więcej funkcji i jest przy tym wyjątkowo łatwy w obsłudze. Wszystko to czyni z niego nie tylko jeden z najbardziej uniwersalnych smartfonów na rynku, ale również urządzenie funkcjonalne i praktyczne.