Podróże 27.10.2014

TĘCZOWE GÓRY W CHINACH

Jedno z najbardziej malowniczych miejsc na Ziemi to chińska wersja Wielkiego Kanionu - pasma górskie, które zachwycają bajkowym krajobrazem i gamą barw.

 

 

Tęczowe skały są częścią parku geologicznego Zhange Danxia Ladnform Geological Park, który z roku na rok zalewa fala turystów którzy przyjeżdżają zobaczyć niezwykłe formacje skalne. Czy Danxia naprawdę wyglądają jak na zdjęciu? Nie do końca jednak przy wyeliminowaniu photoshopa widok jest równie niesamowity.Pasiaste góry powstały ponad 24 mln lat tematu, w wyniku skomplikowanych procesów erozji, wietrzenia i nie tylko, przez co wzgórza przybrały niezwykłe barwy. 

Na miejscu można podziwiać monstrualne klify, jaskinie, doliny i rzeźby skalne. W 2010 r. region ten został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Tęczowe góry najlepiej prezentują się chwilę po deszczy, kiedy skały nabierają intensywnych odcieni. Ciężko uwierzyć, że matka natura obdarowała nas czymś tak pięknym. To tak jakby wszystkie kolory z całego świata zgromadzono w jednym miejscu. Z pewnością jest to miejsce, które trzeba zobaczyć na własne oczy!