News 12.10.2017

Tajne testy Kubicy w Williamsie

W środę Robert Kubica przez cały dzień jeździł bolidem Formuły 1 teamu Williams model 2014 na brytyjskim torze Silverstone. Testy Polaka, które kilka dni wcześniej zespół zapowiedział, były zamknięte dla mediów i kibiców.

 

 

Po Kubicy na Silverstone pojawi się Brytyjczyk Paul di Resta, który, podobnie jak Kubica, również stara się o angaż na sezon 2018 w teamie Williams.

Testy na Silverstone mają przygotować obu kierowców do kolejnego ważnego testu, który odbędzie się na węgierskim Hungaroringu.
 

Nadal nie wiadomo, czy szefowie zespołu nie zdecydują się na przedłużeniekontraktu z Felipe Massą. Brazylijczyk jest aktualnie kierowcąbrytyjskiej ekipy z siedzibą w Wantage i deklaruje, że jest gotowy pozostać w zespole na kolejny sezon.

Pewnym przedłużeniakontraktu z Williamsem na 2018 rok jest anadyjczyk Lance Stroll, który w 2017 debiutował w F1. Jego pozycjaw Williamsie jest stabilna nie ze względu na wyniki, tylko dzięki kapitałowi, jaki w zespół inwestuje jego ojciec.  Ale co zrobić - takie jest F1 w którym pieniądze liczą się nie mniej od talentu.