Lifestyle 19.11.2014

Świat rowerów miejskich

Za oknem jesień. Październikowe korki coraz większe. Ścisk w autobusach, metrze oraz tramwajach potwierdza słuszność dojeżdżania na uczenie albo lub do pracy rowerem. Jest to jedno z najszybszych i najbardziej wygodnych rozwiązań.

 

Całkiem niedawno na łamach Podaj Dalej poruszaliśmy temat gadżetów do rowerów, a dzisiaj trochę więcej o tym w co ubrać się na rower? Podstawową zasadą jest wygodne, niekrępujące ruchów ubranie. Mogą to być zarówno spodnie, spódnica, wygodna bluza czy też t-shirt. Każdy z nas ma swoje własne upodobania i sprawdzone sposoby :) Stylizacje na rower miejski daje bardzo wiele możliwości. W zimniejsze dni należy chronić dłonie, ubierając ciepłe rękawiczki, szyję szalikiem, a na opady wskazana jest czapka bądź przeciwdeszczowa peleryna.

 

 

Kolor naszego ubrania również ma znaczenie. Ciężko oczekiwać, że codziennie na uczelnię będziemy jeździć w tym samym ubraniu ale pamiętajmy, że elementy odblaskowe są bardzo ważne i zapewniają bezpieczeństwo. Coraz więcej gadżetów rowerowych ma odblaskowe elementy takie jak np. lampki, peleryny przeciwdeszczowe czy plecaki. Rower miejski zapewnia niebywały komfort. Czy w takim razie można na rowerze jeździć w szpilkach? Okazuję się, że tak! Jest to też często spotykany widok u kobiet. Prawidłowa pozycja na rowerze zakłada oparcie stopy na pedale w jej najszerszym miejscu. Nie należy pedałować piętą czy tylną częścią śródstopia. Zatem nie ma znaczenia, czy kobieta jeździ w butach sportowych, czy właśnie w szpilkach. Na rowerze miejskim dozwolone również jest przemieszczanie się w garniturze, pod warunkiem, że prawa nogawka od spodni jest zabezpieczona i nie ubrudzi się od łańcucha. Można do tego celu wykorzystać odblaskową opaskę. Jak się okazuje można na rower ubrać również płaszcz bądź wąską spódnicę, która nie krepuje ruchów i pozwala na równomierne pedałowanie. Co więcej są specjalne siodełka dla kobiet jeżdżących w wąskich spódnicach – nawet tych długich. Mają kształt zupełnie inny od znanego, przypominają poprzecznie umieszczony w miejscu siodełka wałek. Jak sami widzicie możliwości mamy wiele, a do Was należy decyzja w czym czujecie się najlepiej i najbezpieczniej.

 

 

Mamy dla Was dodatkową niespodziankę! Na blogu www.lansikistylowa.pl właśnie trwa konkurs w którym do wygrania są urocze dzwonki w kształcie ciastka, idealny dodatek do rowerowych stylizacji. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie :)