Lifestyle 19.11.2014

Styl etno dla miłośników podróży

Dzięki coraz tańszym biletom lotniczym, więcej podróżujemy i poznajemy nowe kraje. Przywozimy stamtąd odrobinę egzotycznej kultury, zachwycamy się tamtejszymi motywami i próbujemy stworzyć ich namiastkę w naszych domach. Styl etno ze swoimi egzotycznymi elementami znajdzie z pewnością swoje miejsce w domu miłośnika podróży – a przy okazji jest to jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich w sezonie jesień-zima!

 

Regionalne odmiany stylu etno

Styl etno to jeden worek, w którym mieszają się egzotyczne motywy z krajów takich jak Indie, Maroko, RPA, Brazylia, Turcja czy Syria. Trudno jednak mówić o jednolitym stylu etno, bo egzotyczne kraje bardzo różnią się kulturowo. A tym samym, charakteryzują się zupełnie innymi stylami wystroju wnętrz.

 

Styl etno –Maroko

Wnętrza w marokańskim stylu wyglądają luksusowo i egzotycznie. Dzięki połączeniu oryginalnych marokańskich mebli i żywych kolorów, stworzysz wspaniałe nowoczesne wnętrze z unikalną nutą stylu etno. Marokańska architektura, wystrój wnętrz i elementy dekoracyjne łączą w sobie kreatywną mieszankę stylu afrykańskiego, arabskiego i śródziemnomorskiego. Marokański wystrój łączy w sobie etniczne motywy i wzory zdobnicze przejęte z różnych kultur. Na marokański styl składają się charakterystyczne elementy: podłogi i ściany z ułożonymi na nich mozaikami, kute metalowe marokańskie latarenki, rzeźbione drewniane meble i ramy luster, metalowe zastawy stołowe, wielkie poduchy ułożone na podłodze i marokańskie pufy, piękne marokańskie dywany i unikalne dekoracje.

 

Styl etno – Egipt

Wnętrze w stylu egipskim zachwyca ekspresją i dramatycznością. Egipski styl dodaje antycznego szyku i luksusowej elegancji do nowoczesnego wystroju wnętrza. Styl egipski obfitujący w bogate kolory, klasyczne czarne i złoto – żółte akcenty, egipskie statuetki, tajemnicze hieroglify i unikalne wzory wprowadzi do Twojego nowoczesnego wnętrza odrobinę starego świata i doda egzotycznego smaku do wystroju. Egipskie dekoracje, takie jak piękne kolumny, egipskie statuetki, freski i reliefy wyglądają niecodziennie i luksusowo. Przyjemne światło i ciemne brązowe kolory z czarnymi i złoto-żółtymi kontrastami dodają dramatyzmu do nowoczesnego wnętrza urządzonego w stylu egipskim.

 

Kolory i dekoracje stylu egipskiego

Pomieszczenia w stylu egipskim domagają się kolorów w odcieniach złoto- żółtych, które symbolizują cześć oddawaną bogom starożytnego Egiptu. Wszystkie odcienie żółci, od barw piasku pustyni po złoto-żółte tony są idealnymi kolorami do wnętrz egipskich. Dekoracje ścienne, czyli egipskie hieroglify, obrazy i baldachimy w jasnych kolorach lub w odcieniach beżu i bieli wnoszą do wnętrza egzotyczny urok i luksus. Naturalne ozdobne tkaniny w wyrazistych jasnych kolorach są idealne do stworzenia jasnego i uroczystego oraz eleganckiego i komfortowego wnętrza.

 

Styl etno – Afryka

Dekoracje w stylu afrykańskim są egzotyczne i energetyzujące. Jasne kolory pomieszczeń łączy się zmeblami z ciemnego drewna i dekoracjami sztuki plemiennej. Afrykańskie maski i obrazy oraz rzeźbione drewniane meble wnoszą do nowoczesnego wnętrza egzotyczny luksus. Drogie materiały, takie jak skóra, charakterystyczne zwierzęce wzory (imitacje skóry pytona, krokodyla, jaszczurki) i materiały stylizowane na skórę zebry, tygrysa, geparda i żyrafy, drewniane meble i dodatki zrobione z drzewa sandałowego lub palmowego, a także obrazy przedstawiające egzotyczne ptaki, są afrykańskimi elementami, które wzbogacają nowoczesne wnętrze. Naturalne materiały i tkaniny, ciemne brązowe kolory i egzotyczne dodatki, takie jak afrykańskie maski i obrazy podkreślą unikalny, komfortowy i egzotyczny wystrój wnętrza.

 

Styl etno –Indie

Indyjski styl wystroju wnętrz wprowadza do wnętrz pozytywną energię i feerię barw. Mnogość dodatków, przeróżne rodzaje miękkich i lśniących tkanin i żywe kolory są głównymi elementami indyjskiego wystroju. Bogate kolory, ciężkie, ale subtelnie zaprojektowane drewniane meble stanowią wizytówkę indyjskiego stylu. Tradycyjne hinduskie dodatki, takie jak stoły i krzesła, ramki na zdjęcia, świeczniki, lustra, żyrandole, posążki Buddy uzupełnią wystrój wnętrza i nadadzą mu luksusowego, a nawet królewskiego charakteru.

 

Styl etno wniesie do Twojego domu relaks, komfort i wiele radości. Kolorowe tkaniny i żywe kolory marokańskiego wystroju dadzą Ci energię na każdy dzień, a afrykańskie stonowane barwy ukoją Cię po nawet najbardziej meczącym dniu. We wnętrzach w stylu etno codziennie będziesz odbywać egzotyczną podróż.