Kultura 15.05.2014

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY

Nocny Klub Filmowy zrzesza studentów-kinomanów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w Kinie Pod Baranami, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. W roli gospodarzy spotkań występują młodzi filmoznawcy związani z magazynem 16mm. Przed burzliwą wymianą zdań na temat prezentowanych filmów Kino Pod Baranami częstuje klubowiczów kanapkami i dużą ilością kawy.

Krótką prelekcję przed seansem wygłosi Łukasz Grela.

 

TRANSCENDENCJA | TRANSCENDENCE

reż. Wally Pfister, Wielka Brytania/Chiny/USA 2014, 120’

 

Johnny Depp (Wrogowie publiczniDziennik zakrapiany rumem), Rebecca Hall (Vicky Christina BarcelonaPrestiż), Morgan Freeman (Mroczny RycerzSiedem) i Cillian Murphy (Śniadanie na Plutonie) w reżyserskim debiucie wybitnego operatora Wally'ego Pfisteralaureata Oscara za zdjęcia do Incepcji

Grupa amerykańskich naukowców pracuje nad stworzeniem pierwszego na świecie komputera obdarzonego ludzką inteligencją i empatią. Gdy jeden z nich - Will (Johnny Depp) - ginie z rąk terrorystycznej organizacji widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości, jego żona Evelyn (Rebecca Hall) podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci powstającej maszyny. Will ożywa, ale skutki operacji okazują się dalekie od pożądanych.

Ambitny dramat science fiction Pfistera mierzy się z problemem wzrastającej roli sztucznej inteligencji w XXI wieku i niebezpiecznych tego konsekwencji.

 

Bilety tylko 10 zł!