Kultura 26.03.2014

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY

Grand Budapest Hotel

Nocny Klub Filmowy zrzesza studentów-kinomanów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w Kinie Pod Baranami, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. W roli gospodarzy spotkań występują młodzi krakowscy filmoznawcy związani z magazynem 16mm. Przed burzliwą wymianą zdań na temat prezentowanych filmów Kino Pod Baranami częstuje klubowiczów kanapkami i dużą ilością kawy.

Krótką prelekcję wygłosi Maja Korbecka - studentka III roku filmoznawstwa, współpracuje z 16mm, członkini People's Jury na 7. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków.

 

GRAND BUDAPEST HOTELGRAND BUDAPEST HOTEL

reż. Wes Anderson, USA/Niemcy 2014, 100’

 

Najnowszy film Wesa Andersona, jednego z najbardziej oryginalnych twórców współczesnego kina, łączącego magię z realizmem autora Genialnego klanu, Fantastycznego pana lisa i Moonrise Kingdom. Kochanków z księżyca.

 
Niezwykłe przygody ekscentrycznego portiera ze słynnego europejskiego hotelu w burzliwym okresie międzywojennym, który uwikłany zostaje w aferę wokół kradzieży bezcennego renesansowego obrazu i walkę o przejęcie ogromnej fortuny rodzinnej.


Fenomenalna obsada: nominowany do Oscara Ralph Fiennes (Lista Schindlera), nagrodzony Oscarem F. Murray Abraham (Amadeusz), Mathieu Amalric (Wenus w futrze), nagrodzony Oscarem Adrien Brody (Pianista), nominowany do Oscara Willem Dafoe (Pianista), Jeff Goldblum (Jurassic Park), nominowany do Oscara Jude Law (Sherlock Holmes), nominowany do Oscara Bill Murray (Między słowami), nominowany do Oscara Edward Norton (Podziemny krąg), nominowana do Oscara Saoirse Ronan (Pokuta), Jason Schwartzman (Maria Antonina), nagrodzona Oscarem Tilda Swinton (Tylko kochankowie przeżyją), nominowany do Oscara Tom Wilkinson (Goło i wesoło) i Owen Wilson (O północy w Paryżu).


Żywa, zabawna i ponadczasowa historia o przyjaźni, honorze i spełnionych obietnicach. 

Film inspirowany komediami z lat trzydziestych i wspomnieniami Stefana Zweiga - austriackiego poety, prozaika i dramaturga. 

 

Bilety tylko 14 zł!

 

PARTNERZY:

16mm

Pracownia pod Baranami

 

PATRONI MEDIALNI:

Magazyn Studencki PODAJ DALEJ 

Stowarzyszenie Radiofonia

wKrakowie.pl

Magazyn Studencki Manko

Radiofonia 100,5 FM

 

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27, Kraków

(12) 423 07 68

www.kinopodbaranami.pl