Kultura 20.03.2014

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY

Kadr z filmu

Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców w studenckim gronie.

Nocny Klub Filmowy zrzesza studentów-kinomanów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w Kinie Pod Baranami, żeby wspólnieoglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. W roli gospodarzy spotkań występują młodzi krakowscy filmoznawcy związani z magazynem 16mm. Przed burzliwą wymianą zdań na temat prezentowanych filmów Kino Pod Baranami częstuje klubowiczów kanapkami i dużą ilością kawy.


27 marca,  godz. 23.15

KAMIENIE NA SZANIEC KAMIENIE NA SZANIEC

reż. Robert Gliński, Polska 2014, 112’

 

Rudy. Zośka. Alek. Bohaterowie Szarych Szeregów. 

Opowieść o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. 

Byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia. Stanęli przed wyborem: pochylić głowy albo zaryzykować życie. Nie mieli doświadczenia ani broni, ale znaleźli w sobie odwagę i siłę, by sprzeciwić się hitlerowskiej machinie. Wierzyli w przyjaźń, wolność, w Polskę. Mieli ideały. Weszli na drogę, z której nie było odwrotu. Byli jak kamienie rzucane na szaniec... 

W rolach głównych utalentowani młodzi aktorzy: Tomasz Ziętek, Marcel Sabat, Kamil Szeptycki. Obok nich uznane gwiazdy: Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Olgierd Łukaszewicz, Marian Dziędziel. 

„Film, który robimy nie jest tradycyjną adaptacją książki Kamienie na szaniec. W swojej powieści Aleksander Kamiński zbudował zmitologizowaną historię polskiego harcerstwa. Pokazał wyidealizowane postaci i wydarzenia, które zyskały rangę heroicznych czynów. Nasz film proponuje współczesne, filmowe spojrzenie na tę literacką opowieść. Dąży do odbrązowienia pomników. Stara się odnaleźć autentyzm w swoich bohaterach wykorzystując wizualną siłę kina.” Robert Gliński, reżyser  

 

Bilety tylko 10 zł!

 

PARTNERZY:

16mm

 

PATRONI MEDIALNI:

PODAJ DALEJ
wKrakowie.pl
Radiofonia 100,5 FM

Magazyn Studencki Manko

Stowarzyszenie Radiofonia

 

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27, Kraków

(12) 423 07 68

www.kinopodbaranami.pl