Kultura 12.11.2014

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY - Mapy gwiazd

W czwartek, 20 listopada, o godz. 23.15 krakowscy studenci obejrzą Mapy gwiazd - najnowszy film Davida Cronenberga, autora Historii przemocy i Cosmopolis, w doborowej obsadzie.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone w cenę biletu.

 

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem wybranego spotkania. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.

 

BILETY DLA STUDENTÓW: TYLKO 10 zł

 

MAPY GWIAZD | MAPS TO THE STARS

reż. David Cronenberg, Kanada/USA/Niemcy/Francja 2014, 111’

 

Autor bestsellerowych poradników dr Stafford Weiss (John Cusack) jest szanowanym nestorem hollywoodzkiej dynastii. Choć zbił fortunę na doradzaniu innym, nie do końca radzi sobie z sytuacją we własnym domu. Jego żona Cristina (Olivia Williams) większość czasu poświęca karierze ich 13-letniego syna Benjiego od kilku lat mającego poważane problemy z narkotykami. Ich dorastająca córka Agatha (Mia Wasikowska), u której lekarze zdiagnozowali piromanię, zaprzyjaźnia się z Jeromem (Robert Pattinson) - młodym szoferem, któremu marzy się aktorska kariera. Czy przepustką do niej będzie romans z pacjentką Stafforda, aktorką Havaną Segrand (Julianne Moore), która od lat nie potrafi poradzić sobie ze sławą swojej zmarłej matki?

 

Wysublimowana satyra na Hollywood okrzyknięta wielkim powrotem kanadyjskiego mistrza kina Davida Cronenberga.

 

W rolach głównych John Cusack (Być jak John Malkovich), Olivia Williams (Autor widmo), Mia Wasikowska (Tylko kochankowie przeżyją, Stoker), Robert Pattinson (Cosmopolis) oraz Julianne Moore (Samotny mężczyzna, Wszystko w porządku) w kreacji typowanej do Oscara.