Kultura 03.11.2015

Street Art w Krakowie

Street Art w Krakowie

W krakowie pojawił się kolejny bardzo interesujący mural na ul Zwierzynieckiej 16. 

Grupa artystów skupionych wokół inicjatywy "101 Murali dla Krakowa" stworzyła na zdewastowanej ścianie kamienicy bardzo ciekawą pracę. Tym razem nie obyło się bez konieczności wykonania prac murarskich bo ściana była naprawdę w opłakanym stanie. 
Praca Małgorzaty Rybak, absolwentki ASP w Krakowie, zakładała wykorzystanie skrzynki energetycznej jako integralnej części pracy. W ten sposób powstała praca trójwymiarowa z którą można prowadzić interakcję. Całość stylistycznie została dopasowana do kluczowego elementu jakim jest skrzynka. 
Praca do dziś budzi bardzo duże zainteresowanie mieszkańców i turystów. Najpopularniejszy motyw to oczywiście pozowanie z małym robocikiem. Zdarza się także że mały robocik "trzyma rower" lub dzieci za rękę. Motyw wspólnej fotografii z muralem był ideą, która przyświecała twórcom od samego początku. 

 

Praca powstała dzięki wsparciu: 

                                   Tak wyglądała ściana przed interwencją 101 Murali dla Krakowa:

 

A tak wygląda teraz :) 

 

 

101 Murali dla Krakowa to inicjatywa fundacji "Świadoma Przestrzeń" mająca na celu poprawę jakości przestrzeni publicznej wykorzystując do tego sztukę Street Artu. W swoim portfolio mają już kilka wielkoformatowych realizacji w tym konkurs na jeden z największych w mieście, ponad 150 metrowy mural na Rondzie Mogilskim (pisaliśmy o tym tutaj) . Prace obięte konsultacjami społecznymi oraz pracą kuratorską mają na celu podniesienie jakości Street - Artu w Krakowie oraz wiedzy na jego temat. 


Więcej informacji na temat projektu 101 Murali dla Krakowa znajdziecie na Facebooku: https://www.facebook.com/101MuraliDlaKrakowa 

oraz na sronie internetowej projektu: www.101murali.p