Kultura 21.05.2014

SPOTKANIE Z ARKTYCZNĄ ROSJĄ

W ubiegły piątek (16.05) w restauracji „Krakowskie przedmieście” odbył się kameralny wernisaż zdjęć z kolejnej ekspedycji architekta-podróżnika Wawrzyńca Kuca na Wschód, który wraz z przyjacielem, fotografem Wacławem Labą, dotarł aż do Workuty. Wśród 70 gości wieczoru znaleźli się Polacy, Ukraińcy, Rosjanie.

Gwoździem programu było slajdowisko z wyprawy. Ponadto zebrana publiczność aktywnie uczestniczyła w aukcji charytatywnej obrazów wykonanych przez podopiecznych koła artystycznego "Domu Seniora" (zebrano ponad 2000zł, które umożliwią osobom starszym kontynuację pracy twórczej)  oraz w koncercie Uliashy - początkującej wokalistki rosyjskiego pochodzenia. Krakowskie malarki, Natalja Sawkina oraz Inga Sumina, kolejny raz zaprezentowały swoje prace. Smakołyki przygotowane przez „Krakowskie przedmieście” oraz cukiernię „Michalscy” zyskały aprobatę gości.

Wspaniale jest zapoznawać i jednoczyć ludzi wokół idei. Pomimo, iż moja działalność w żaden sposób nie wpisuję się w „mainstream” zyskuje coraz większą liczbę zwolenników i to daje ogromną satysfakcję. Po raz kolejny udowodniliśmy, że można spojrzeć na wschodnich sąsiadów nieco inaczej – być ponad stereotypami oraz polityczną walką o strefy wpływów, a przy okazji zrobić coś dobrego dla siebie i innych. To nie koniec tego typu spotkań i projektów – zapewnia Dawid Łasut, organizator wieczoru, krakowski aktywista oraz trener językowy.

„Spotkanie z arktyczną Rosją” mogło się odbyć dzięki wsparciu salonów kosmetycznych „Femmalium”, B.P „Czajka”, restauracji „Mała Italia” oraz hotelu „Santorini”.

Więcej informacji o tym i kolejnych projektach Dawida Łasuta można znaleźć na https://pl-pl.facebook.com/EfektywnyRosyjski
Zdjęcia : Grzegorz Finowski

 

Źródło: informacja prasowa