Kultura 05.07.2017

Romanca!

Do czego może posunąć się mężczyzna by zdobyć kobietę ? Ona, Bianka (Magdalena Walach) rozdarta pomiędzy względami dwóch adoratorów (Paweł Okraska, Marcel Wiercichowski), tryskających inteligentnym humorem i wyszukanymi podstępami w celu zdobycia kobiety. Który z nich okaże się zwycięzcą, a który będzie miał złamane serce ?
Nie dajcie się zwieść klasycznej oprawie ! Romanca to przewrotna, brawurowa komedia współczesna. Dowcipnie napisana przez Jacka Chmielnika, aktora zakochanego w teatrze, choć kojarzonego głównie z filmem („Vabank”,”Kingsajz”). Być może właśnie realia filmowe: podwyższona adrenalina, dynamiczna i zaskakująca akcja, prawda i prostota przekazu o jaką zwykle zabiegają twórcy filmowi oraz pragnienie, by w teatrze działo się podobnie - skłoniły do napisania sztuki innej niż wszystkie...
I udało się!
W pełnej niesamowitych, momentami akrobatycznych wyzwań dla aktorów sztuce, widz już po kilku minutach jest mocno zaangażowany w dalsze losy bohaterów. Czy nie zdarzyło Ci się, że życie przybiło Cię do ziemi i nie wiedziałeś jak się podnieść ? Czy na ratunek przyszła Ci kobieta, miłość, może sztuka, jednym słowem piękno ? Taka właśnie jest Romanca, bliska naszego codziennego życia, człowieka i jego problemów.
Romanca to niezapomniana przygoda w teatrze, pełna pikantnego humoru, namiętności, skłaniająca do głębszych przemyśleń, a także gorących dyskusji po spektaklu. Doborowa obsada z ognistą choreografią Jarosława Stańki („Kochaj i tańcz”, ”You can Dance”), a także dopełniająca całości, zmysłowa oprawa muzyczna, sprawią, że spektakl na długo pozostanie w pamięci.
To także sztuka o poszukiwaniu prawdy, prawdy o sobie samym.
”Bo prawda zawsze zwycięża w teatrze. Bo on sam prawdą jest. I prawdę mówi zawsze, nawet kiedy kłamie…”

Nowe Centrum Administracyjne, Ujastek 1 Kraków
22 lipca
 w godzinach 19:00 
Szczegóły: tutaj>>


Obsada:
MAGDALENA WALACH 
PAWEŁ OKRASKA
MARCEL WIERCICHOWSKI 
Cena: 40 zł do10 lipca
45 zł od 11 lipca
Rezerwacja telefoniczna 515 831 137 :)

Serdecznie zapraszamy!