News 30.10.2014

SPĘDZASZ CAŁY DZIEŃ W BIURZE? SPRAWDŹ, O JAKICH PORACH POWINIENEŚ JEŚĆ!

Często wypadasz z domu bez śniadania? Rano jedynie naprędce wypita kawa? A w pracy same ciastka, batoniki, byle jaka bułka i zupka chińska? Ubrania wydają się coraz ciaśniejsze, samopoczucie fatalne i zdrowie zaczyna szwankować? Najwyższa pora zmienić nawyki żywieniowe. Udowodnimy, że spędzanie całego dnia w biurze wcale nie jest dobrą wymówką.

 

Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia!

To nie jest zwykły frazes, tylko najszczersza prawda. Samochód potrzebuje paliwa i człowiek też, a pożywne śniadanie zapewni nam energię na długo. Warto wstać kilkanaście minut wcześniej i zjeść coś konkretnego, co rozpędzi metabolizm i pobudzi nas do działania (http://fitness.wp.pl/zdrowie/wirtualny-poradnik/art621,sniadanie-najwazniejszy-posilek-dnia.html).

 

A w pracy? To zależy, jak długo pracujesz

Jeśli spędzamy w pracy standardowe 8 godzin, to powinniśmy spożyć w tym czasie dwa posiłki. Zakładając, że śniadanie zjemy około 6:30, pora drugiego śniadania to 9:30-10:00. Może to być owoc, jogurt, pożywna kanapka z pełnoziarnistego pieczywa, ale z całą pewnością nie batoniki, pączki itp. Bomba cukru i tłuszczu rozleniwi nas oraz pozbawi energii, a przecież jeszcze tyle godzin w pracy przed nami.

Drugi posiłek, lunch, powinniśmy zjeść około 13:00-13:30. Warto, aby było to coś ciepłego: przygotowane wcześniej w domu danie, które odgrzewamy w mikrofalówce, zupa lub pełny obiad. Ostatecznie może być kolejna kanapka, o ile zbliża się pora wyjścia z pracy i będziemy mogli zjeść coś konkretnego. Nie zmuszajmy się jednak do przeczekania i głodu, z całą pewnością nie wyjdzie nam to na dobre.

Jeżeli zmuszeni jesteśmy spędzić więcej czasu w pracy, niezbędne będzie spożycie jeszcze jednego posiłku około 16:30-17:00. Wówczas koniecznie zadbajmy o tym, aby przynajmniej jedno danie było na ciepło i miało charakter bardziej obiadowy.

Na szczęście coraz więcej firm korzysta z usług cateringu, który o określonych godzinach dostarcza pracownikom gotowe posiłki, spośród których każdy wybierze coś dla siebie. Dzięki temu możemy spokojnie spożyć lunch bez martwienia się, jak my go zapakujemy do pracy i gdzie odgrzejemy. Taką wygodną ofertę odnajdziemy np. na stronie www.slimak.com.pl.

 

Lekka kolacja

Dzięki regularnym posiłkom w ciągu dnia po powrocie do domu w zupełności wystarczy nam lekka kolacja, która nie obciąży układu pokarmowego przed snem. Z całą pewnością poczujemy wyraźną różnicę.