Kultura 11.10.2016

Śmierć wliczona w ryzyko zawodowe

Śmierć funkcjonariuszy na służbie to nie tylko Magdalenka czy Parole. To prawda, o której musi pamiętać każdy, kto wstępuje w szeregi policji. Pisząc książki o mafii, zawsze zastanawiałem się, co powie o nich Pasztelański. Jego zdanie – wybitnego fachowca – zawsze bardzo się dla mnie liczyło. Ten, kto lekceważy pracę "psów" czy "glin", po lekturze "Policjantów" zmieni zdanie na zawsze. 

Dwudziestu gangsterów zamierza odbić łup z rąk policji. Pięciu policjantów staje im na drodze. Dowodzi podkomisarz Żak. Padają pierwsze strzały.
Robert, doświadczony antyterrorysta, wyskakuje z samolotu jako ostatni. W powietrzu splątuje się z kolegą. Odcięcie linek spadochronu uratuje tylko jednego z nich.
Piotr to sprawny pirotechnik. Tym razem porzucony na stacji benzynowej pakunek nie jest zwykłą reklamówką pełną kabli.
Policjant – najniebezpieczniejszy zawód w naszym kraju. Przez ostatnie 25 lat polskich policjantów zginęło dwa razy więcej niż polskich żołnierzy. 
Najbardziej sensacyjne historie z udziałem policjantów to nie podejrzane układy czy zakrapiane imprezy z bandytami, ale codzienna służba. Dziś to przestępcy stają się celebrytami. O funkcjonariuszach, którzy ze złem mierzą się każdego dnia, mówi się niewiele. A zbrodnie zdarzają się codziennie. To nie książka o złych glinach. To historie o prawdziwym bohaterstwie, o ludziach, którzy nie cofnęli się przed ryzykiem. O ich odwadze, kulisach pracy i bliskich, których zostawili.

Dziewięć opowieści. Dwunastu policjantów.
Historia ich służby to historia polskiej policji.

 

Zapraszamy na spotkanie z autorami książki

Policjanci. Za cenę życia,

Joanną i Rafałem Pasztelańskimi

13.10.2016 (czwartek), godz. 18:00

Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

ul. Rajska 12, Kraków

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Część dochodu ze sprzedaży niniejszej książki zostaje przekazana Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach - www.fundacjapolicja.pl