Lifestyle 25.05.2017

Smartwatch – jak wybrać?

Po erze laptopów, smartfonów i tabletów nastał czas inteligentnych zegarków, które pozwalają sterować kamerą, odbierać wiadomości tekstowe i słuchać muzyki.  Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na Gear S3,  Sony SW2 czy inny model, kieruj się nie tylko wyglądem, lecz także wielofunkcyjnością oraz jakością. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

 

Design ma znaczenie

Nie zapominaj o tym, że zegarek to też biżuteria, więc powinien dobrze prezentować się na ręku. Warto wybrać taki, który nada się zarówno na oficjalne spotkania, jak i trening po pracy.  Obudowy zegarków są najczęściej produkowane z plastiku lub gumy, jednak coraz częściej pojawiają się smartwatche metalowe, takie jak Gear S3Modele różnią się od siebie. W zależności od preferencji możesz postawić na elegancki smartwatch Samsung Gear S3 lub na sportowy model, jak Garmin Forerunner 630.

 

Wielofunkcyjność to podstawa

To od dostępnych funkcji zależeć będzie komfort korzystania z zegarka, a także jego przydatność. Im więcej funkcji, tym bardziej smartwatch jest praktyczny. Upewnij się, że wybierzesz model, który wyposażony jest w system operacyjny, dzięki czemu będziesz nie tylko łączyć się ze swoim telefonem poprzez łącze Bluetooth, lecz także korzystać z aplikacji. Niektóre modele działają pod kontrolą Androida lub, jak niemal każdy smartwatch Samsung, z systemu Tizen.

Niektóre zegarki posiadają funkcję, która umożliwia wydawanie komend głosowych oraz wykonywanie połączeń telefonicznych. Zazwyczaj funkcje te dostępne są w nowszych modelach, jak Gear S3 czy Sony 3 SWR50.

 

Cena i jakość

Jakość sprzętu ma znaczenie, gdyż zegarek powinien służyć przez lata. Warto zwrócić uwagę na baterię. Niektóre modele wytrzymują nawet tydzień bez ładowania, inne trzeba ładować nawet co drugi dzień.

Istotny jest także wyświetlacz. Powinien być w odpowiednim rozmiarze, tak aby z łatwością można było odczytywać wiadomości. Ekran nie powinien być ani zbyt duży, ani zbyt mały.

 

Ceny inteligentnych zegarków są zróżnicowane. Niektóre kosztują kilkaset złotych, a inne kilka tysięcy. Wszystko zależy od modelu, funkcji oraz możliwości zegarka. Pamiętaj o tym, że smartwatch to nie tylko fajna zabawka, lecz także użyteczny gadżet. Stawiaj na wysokiej jakości sprzęt i sprawdzonych producentów. Przede wszystkim jednak kieruj się własnymi potrzebami, preferencjami oraz budżetem. 

Niezależnie od tego czy postawisz na smartwatch Gear, Sony czy Garmin, pamiętaj o tym, że zegarek powinien być zarówno praktyczny, jak i atrakcyjny wizualnie. Będzie ci dzięki temu służyć przez długie lata zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.