Podróże 18.03.2014

WIOSENNY SLOT FEST W KRAKOWIE! 

KIEDY?                                    29 – 30 marca 2014 r.

GDZIE?                                   Kraków, II Liceum im. Jana III Sobieskiego, Sobieskiego 9

                                                 Zaginiony Świat, ul. Łobzowska 20 (sobotni koncert)

BILETY I PROGRAM:           fest.slotkrakow.pl 

 DOŁĄCZ DO NAS:                facebook.com/slot.fest.krakow

KONTAKT:                              biuro@slotkrakow.pl  

 

Po pięciu latach realizacji krakowskich SLOT Festów chcemy wrócić do źródeł, przy okazji wiosennych porządków dokopać się do korzeni. Tak, jak na początku naszych działań: po prostu wyznaczamy czas i aranżujemy przestrzeń, którą swobodnie wypełniają ludzie. Ogłaszamy festiwal-święto, żyjący nie tylko dzięki zaangażowaniu grupy organizatorów, ale każdego, kto zechce dzielić się sobą, spotkać z innymi, opowiadać, rozmawiać, pić czaj i odczuwać czas na wschodni sposób – bez pośpiechu.

Nie projektujemy tego wydarzenia przy biurku i od linijki, co do minuty i w każdym calu. Tworzą go wszyscy, którzy pojawią się w przygotowanym przez nas miejscu. By cieszyć się swoją obecnością, wzajemnie inspirować doświadczeniami, zarażać pasją.

Chcemy, by SLOT był przestrzenią, która łączy.

 

Tak było na poprzednim SLOT Fest: 
 

 

W trakcie przygotowań do festiwalu na nasze zaproszenie otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń od chętnych, by opowiedzieć o swojej podróży, poprowadzić  warsztaty lub inne wydarzenia. Gospodarze dziewięciu slotowych przestrzeni wybrali te, które złożyły się na ekscytujący i różnorodny program wiosennego SLOT Festu. Wiemy już, że nie zabraknie otwartej hali do ćwiczeń i warsztatów dla kuglarzy, a ekipa laboratorium będzie kontynuować swoje eksperymenty. Pod szyldem „Miejski Punkt Widzenia” odbędzie się cykl popołudniowych debat o inicjatywach społecznych, natomiast rano popracujemy tam nad samorozwojem. Piętro wyżej Krakowska Sieć Fantastyki rozłoży swój niezawodny gamesroom z turniejami, podczas gdy za ścianą będziemy pracować z ruchem i dźwiękami. Pik festiwalu to opowieści o Azji Centralnej i sala podróżników, jednak nie takich z czołówek portali podróżniczych i festiwalowych plakatów. Gospodarze – Andrzej i Piotrek – wybrali tych mniej znanych, których sami chcą spotkać i nam przedstawić.  Tuż obok zgromadzą się miłośnicy sztuk plastycznych i własnoręcznych wyrobów, a dla niezdecydowanych pozostaje zaskakująca przestrzeń warsztatowych różności. W każdej chwili wytchnienie od tej karuzeli oferuje zaciszna orientalna Czajownia, która tym razem zagnieździ się w podziemnym zaułku festiwalu. W samym środku SLOT Festu, w sobotni wieczór, tętnić będzie scena muzyczna w Zaginionym Świecie, gdzie zagrają korzennie jamajscy Roots Plica Rockers oraz eklektyczna Letotah. Po raz pierwszy ekipa słynnego „rasta ksero” gra na swojej ulicy, a Letotah występuje być może po raz ostatni w tym pięcioosobowym składzie. Jak na każdym SLOTowym wydarzeniu – ilość miejsca jest ograniczona i obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Zobacz dokładny program i kup bilet już teraz na naszej stronie!

 

Będąc na Feście zwróćcie też uwagę na wolontariuszy, którzy będą obsługiwać rejestrację, szatnię, punkt info, kącik dzieci, a także dbać o porządek i technikę. Pomyślcie o tych, którzy kolportowali plakaty w ostatnich tygodniach i koordynowali poszczególne działania. Ich wszystkich zapytajcie, dlaczego tu są.

To nie jest wielki festiwal podróżniczy. Chcemy, by było to spotkanie, wspólny weekend z niecodziennymi ludźmi. Przysiądziecie się? Pobądźmy sobie na wiosnę. Razem.

 

 

Jeżeli wiesz, jak to doprawić, masz pomysł na SLOT i chcesz pomóc nam w organizacji tego wydarzenia lub wesprzeć je materialnie – napisz na biuro@slotkrakow.pl

 

Jeżeli masz pomysł na siebie i jesteś gotowy się nim dzielić, chcesz pokazać wystawę lub zrobić happening – wypełnij formularz dostępny na naszej stronie.

 

Jeżeli brak Ci pomysłów, poszukujesz swojej drogi lub masz ochotę odpocząć – po prostu przyjdź. 

Na pewno nie zabraknie dla Ciebie herbaty i kawałka dywanu w slotowej Czajowni.