News 09.04.2014

SKLEJ TEN TRICK!

Już 12 kwietnia o godzinie 12:00 w Katowicach odbędą się zawody deskorolkowe Red Bull Skate Arcade Intro. Miejscem zmagań zawodników będzie Pomnik Trudu Górniczego Skate Plaza, gdzie tego samego dnia o godzinie 11:00 odbędą się zapisy. Formuła zawodów jest nietypowa, gdyż łączy deskorolkowy jam z zadanymi przez jury sztuczkami do wykonania. Zawody mają na celu wyłonić najbardziej skutecznego i wszechstronnego deskorolkowca!

 

Zawody będą podzielone na dwie fazy. Pierwszą z nich będzie 30-minutowy jam, podczas którego będą się liczyć trzy tricki wykonane w wybranej sekcji skateparku. W drugiej fazie jury przedstawi listę pięciu tricków, które dany zawodnik będzie musiał wykonać na określonych przeszkodach. Stopień trudności tricków zostanie dostosowany do poziomu umiejętności deskorolkowca oraz będzie wzrastał przy kolejnych zadaniach. Na wykonanie triku przewidziane są trzy próby. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie skuteczności oraz stylu.

 

Katowicka rywalizacja to przedsmak przed światowymi zawodami deskorolowymi - Red Bull Skate Arcade, do których polskie eliminacje ruszą już za dwa tygodnie. Każdego tygodnia od 17 kwietnia, zawsze w czwartek, na stronie www.redbullskatearcade.pl pojawią się zadania-triki. Nagranie krótkiego filmu z poprawnym wykonaniem ewolucji i załadowanie go na stronę pozwoli na przejście do kolejnego poziomu. Celem jest „zaliczenie” siedmiu kolejnych, przygotowanych przez organizatora trików i tym samym przejście siedmiu etapów rywalizacji. Każdy kto tego dokona, zagwarantuje sobie miejsce w realnym finale, który odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Zawodnik, który zyska największą przychylność sędziów podczas polskiego finału, będzie miał reprezentowania Polski na ogólnoświatowym finale w Barcelonie. W Red Bull Skate Arcade uczestniczy ponad 30 krajów na świecie.

 

RED BULL SKATE ARCADE INTRO

MIEJSCE: Katowice, Pomnik Trudu Górniczego Skate Plaza, przy ul. Generała Kazimierza Pułaskiego

DATA: 12 kwietnia, zapisy 11:00, start 12:00

Wstęp wolny.