News 08.07.2016

ShootCapsule - Księżyc nigdy Cię nie zapomni!

Czy zdarzyło Ci się kiedyś schować coś na lata, a potem to odnaleźć? A może odkryłeś stare, dawno zapomniane zdjęcia swoich dziadków? Wspomnienia o nas i o naszych bliskich, pamięć o latach niedawno minionych oraz tych z przed wieków to podwaliny naszej cywilizacji. Od zawsze staramy się pozostawić po sobie jakiś ślad. Kapsuły czasu w różnej formie popularne są od lat, ale żadne raczej nie przetrwają więcej niż kilkadziesiąt lat.

 

 

ShootCapsule to ogólnoświatowy projekt mający na celu stworzenie pierwszej na świecie cyfrowej kapsuły czasu, w której ukryjemy swoje wspomnienia, muzykę oraz niezapomniane chwile uwiecznione na fotografiach lub filmach. Każdy, niezależnie od kraju pochodzenia i wyznania może przesłać do kapsuły dowolne dane związane z jego życiem i pasjami. Na przełomie 2017 i 2018 roku kapsuła zostanie wystrzelona na Księżyc specjalnie skonstruowaną do tego celu rakietą.

 


Aktualnie kapsuła zaczyna się zapełniać. Swoim życiem z przyszłymi pokoleniami chce podzielić się już prawie 8 tysięcy osób i ta liczba stale rośnie. Pełna kapsuła stanowić będzie niezwykłe kompendium wiedzy na temat naszych czasów i cywilizacji XXI wieku. Jest coś ekscytującego w myśli, że Twoje wspomnienia zostaną odnalezione za 400, 500 lat. Ile my dziś wiemy o życiu zwykłych ludzi w XVI wieku? Dla przyszłych pokoleń będzie to absolutnie niezwykłe i ważne odkrycie. Dla nas szansa pozostawienia po sobie naprawdę trwałego i doniosłego śladu.

ShootCapsule oferuje Ci dwie drogi dotarcia ze swoimi wspomnieniami na Księżyc. Pierwsza z nich wiedzie przez stronę internetową www.shootcapsule.com, dzięki której możesz w łatwy sposób załadować wszystkie pliki i skorzystać z jednego z trzech pakietów. Drugi jest związany z aplikacją iOS, do pobrania w App Store. Dzięki niej, w kilku krokach możesz wysłać swoje zdjęcie prosto na Księżyc i podzielić się tą podróżą z przyjaciółmi. Ty wybierasz! Obie drogi prowadzą na Srebrny Glob.

 

 

Jak długo kapsuła może przechowywać nasze dane?
Księżyc to wyjątkowe miejsce, w którym występuje znikoma ilość czynników zewnętrznych. Niezwykle słaba grawitacja, brak atmosfery, a co za tym idzie pogody powoduje, że jest to idealne miejsce dla kapsuły. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki zapisu danych, nasze wspomnienia przetrwają setki lat.

ShootCapsule to nie tylko kapsuła czasu. To fantastycznie ambitny projekt, który łącząc zaangażowanie ludzi z całego świata, zrealizuje niezwykle zaawansowany projekt inżynieryjny. Każdy uczestnik projektu przekazując tylko 1 dolara pomoże zrealizować wspólny cel.

Chciałeś kiedyś polecieć na księżyc? Teraz masz okazję!

To Twoja rakieta – zastanowiłeś się już, które z twoich wspomnień tam polecą?