Testujemy 10.02.2017

Sherlock - gra planszowa

Brawo! Jak słusznie przypuszczacie, w tej grze od Granny wcielimy się w postać detektywa.  Waszym zadaniem będzie jak najszybsze połączenie wszystkich faktów i wyciągnięcie trafnych wniosków. Ścigamy się więc między sobą bo najskuteczniejszym detektywem może być tylko jeden gracz!

Sherlock to bardzo zgrabna gra, którą można ze sobą zabrać wszędzie. W grę jednocześnie może grać od 2 do 4 graczy a sama rozgrywka trwa ok 15 minut. Oczywiście zazwyczaj nie kończy się na jednej partii :) Gra składa się z zestawu notesów zasłonek oraz bardzo ładnie wykonanych kart podejrzanych.

Rozgrywka rozpoczyna się od wylosowania 5 kart. Każda karta zawiera kilka symboli, które opisują tą kartę. Staramy się je zapamiętać. Następnie karty rozdajemy graczom a jedną pozostawiamy zakrytą. Zadaniem graczy jest takie odpytanie przeciwników o symbole aby móc z całą pewnością móc potwierdzić kto znajduje się na pozostawionej zakrytej karcie.  Musimy być uważni i skupieni. Uważnie słuchając pytań i odpowiedzi innych graczy możemy wyciągnąć własne wnioski i notować je w naszym notesie.
Gra nie podaje klucza ani systemu w jaki powinniśmy to robić. To ty jesteś detektywem więc możesz notować co zechcesz :)

O trudności gry decydują twoi przeciwnicy i to jak szybko są w stanie łączyć fakty.
Ważne jest także by gracze zawsze mówili prawdę na temat postaci podejrzanych, które posiadają. Z osobami które będą starały się oszukiwać w tej grze nie warto jest rozpoczynać kolejnej rozgrywki :)

 To świetna gra zarówno dla starszych jak i młodszych graczy. Świetna na rodzinny wieczór czy wypad z przyjaciółmi w góry.

Gra kosztuje ok 39 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie granna.pl