Podróże 06.05.2015

Sezon tanich podróży można uznać za rozpoczęty!

Miłośnicy podróżowania za przysłowiowe „grosze” właśnie zaczynają snuć wakacyjne plany. Sprzyja im nie tylko coraz bardziej zachęcająca do podróży aura, ale i liczne promocje, którymi przewoźnicy i biura podróży już teraz zaczynają kusić miłośników podróży.

 

Sprawdzonych patentów na tanie podróżowanie jest wiele, a każdy doświadczony turysta ma swoje ulubione metody oszczędzania w trakcie podróży. Jedni planują wyjazdy samodzielnie, szukając na własną rękę tanich kwater i korzystając z autostopu lub lokalnych środków komunikacji. Są tacy, dla których najtańszym rozwiązaniem są wyprawy własnym samochodem kempingowym i tacy, którzy korzystają z tanich linii lotniczych. Tanie podróżowanie możliwe jest nie tylko w przypadku indywidualistów. Turyści stawiający na zorganizowane formy wypoczynku również nauczyli się korzystać z promocyjnych ofert. Na tych, którzy do końca nie potrafią się zdecydować co do kierunku podróży, czekają oferty last minute, z kolei osoby o ściśle sprecyzowanych planach mogą wybierać w propozycjach wyjazdów first minute. Która z tych opcji jest lepsza? Bez względu na to, czy wakacje wykupimy na ostatni moment, czy też zarezerwujemy je ze sporym wyprzedzeniem, możemy sporo zaoszczędzić. Planując wakacje z wyprzedzeniem, mamy jednak większy wpływ na kierunek podróży, co dla osób nastawionych na poznawanie konkretnych państw może mieć decydujące znaczenie.

 

Im wcześniej – tym lepiej!

Bez względu na to, jaką metodę taniego podróżowania wybieramy, musimy pamiętać o jednym: z rezerwacją miejsc w hotelach czy w samolotach nie można czekać do ostatniej chwili. Zasada ta obowiązuje przede wszystkim w przypadku tanich biletów lotniczych, których cena wzrasta zazwyczaj tuż przed planowanym lotem. Oferty linii lotniczych oraz biur podróży zajmujących się sprzedażą biletów warto też śledzić z wyprzedzeniem ze względu na promocyjne akcje. Przykładem może być tu biuro Rainbow Tours, które bilety lotnicze w promocji może nam oferować przez cały rok. Zmieniają się tylko nazwy portów lotniczych, do których można podróżować w niższej cenie.

 

Internet: wielki sojusznik oszczędnych turystów

Internet stał się niezastąpionym sojusznikiem tych, którzy chcą zwiedzać świat w niższej cenie. Dlaczego? Po pierwsze – tańsza rezerwacja. Czy rezerwujemy bilet na samolot, czy miejsce w hotelu, podczas załatwiania formalności online zapłacimy znacznie mniej niż normalnie. Internet pozwala też coraz częściej na rezerwowanie miejsc na zorganizowane imprezy turystyczne, co ułatwia nam korzystanie z promocyjnych ofert. Sieć jest jednak przede wszystkim niezastąpionym źródłem informacji o promocjach i aktualnych rabatach, a dostęp do portali internetowych o tematyce turystycznej sprawia, że żadna okazja nie przejdzie nam koło nosa. Nawet jeśli za rezerwację online nie otrzymamy rabatu, będziemy mieć pewność, że nie przegapiliśmy aktualnej promocji. Wystarczy przecież kilka kliknięć, by zgłosić chęć uczestnictwa w danej imprezie.

 

Im bliżej do wakacji, tym więcej promocyjnych ofert pojawia się na stronach biur podróży oraz znanych przewoźników. Warto śledzić zatem na bieżąco informacje na ten temat. Kto trzyma rękę na pulsie, kto planuje wakacje z wyprzedzeniem, ten bez problemu łączy pasję podróżowania z wielkimi oszczędnościami.