Kultura 17.04.2018

Sasha Boole na trasie w Polsce!

Przed rokiem zagrał trasę po całej Europie (od Mołdawii po Islandię), wiosną dał 24 koncerty w 24 godziny w 24 miejscach (akcja miała miejsce w Łodzi, koncerty odbyły się w klubach, ale też na dworcach, w domach dziecka, szpitalach, przedszkolach i rozgłośniach radiowych). Jesienią w 13 miastach występował jako support grupy Me & That Man (Nergal + John Porter). Dzielił też scenę z wieloma innymi artystami jak choćby King Dude, CeZik, Krzysztof Zalewski czy Lao Che.

Sasha Boole nie zatrzymuje się choćby na chwilę i tworzy swoją własną legendę. I tak jest od trzech lat, kiedy po raz pierwszy przyjechał do Polski…

 

 

19.04 - Kraków - Cafe Szafe (ul. Felicjanek 10) - 20:00

20.04 - Dłutówek - Chata M (Dłutówek 5A) - 20:00

21.04 - Wrocław - PUBliczny (ul. Ruska 10) - 20:00

22.04 - Wołów - WOK (ul. Gen. Sikorskiego 6) - 18:30

 

To jeden z najbardziej aktywnych przedstawicieli ukraińskiej sceny alternatywnej. Gra country i folk zmieszane z whisky, ciekawymi, budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą. Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. W ciągu trzech ostatnich lat ten trubadur zagrał w Polsce ponad 200 razy! Dostał też pierwsze zaproszenia na festiwale oraz występy w innych krajach. Grał w Czechach, Holandii, Belgii, Szwajcarii i Niemczech oraz na Słowacji i Islandii, gdzie słuchacze przyjęli go bardzo entuzjastycznie.

Latem 2017 roku wydany został trzeci album artysty „Golden Tooth” (Borówka Music).

 

Strona artysty: www.facebook.com/sashabooleofficial

Posłuchaj muzyki: www.sashaboole.bandcamp.com

 

Artystą opiekuje się Agencja Koncertowa Borówka Music www.facebook.com/borowkamusic