Testujemy 04.05.2014

TEST: RZECZOWO O MODZIE MĘSKIEJ?

W poszukiwaniu idealnego prezentu dla faceta…
wpadła mi w ręce książka „Rzeczowo o modzie męskiej”. Na pierwszy rzut oka robi wrażenie!
Wydanie bardzo eleganckie (zawsze zwracam na to uwagę). Jednym słowem jest to kompleksowy poradnik po świecie mody. Zwykle zanim coś kupię robię przynajmniej 2 tygodniowy research (uroki kupowania prezentów dla facetów… szczególnie dla mojego). Tym razem zaciekawiona tematyką, bardzo ciekawymi ilustracjami postanowiłam zaryzykować. Myślę, że każdy facet przy każdej okazji chce dobrze wyglądać :)

 

IMGP2112a

 

ON: Tej książki byłem ciekaw od bardzo dawna. Obawiałem się kolejnego surowego przewodnika z tymi samymi banałami na temat mody, które bez większych zmian publikuje się od lat 70. Już na początku spodobała mi się przystępna forma okraszona dużą ilością ilustracji i zdjęć. Tak! Uwielbiam grafiki i zdjęcia i nic na to nie poradzę – to do mnie przemawia :).  Jeszcze bardziej lubię ciekawostki a ich także znalazłem tu bardzo wiele. Dzięki temu książkę czytało mi się jak na poradnik bardzo dobrze.

Nie należę do osób przepadających za elegancją wieczorową, chociaż od czasu do czasu muszę włożyć coś stosownego i na takie okazje. Tego czego szukałem ( i na szczęście znalazłem) to rozwiązania i zasady modowe dla niejednoznacznych sytuacji (np. spotkań półoficjalnych). Czyli innymi słowy: jak zachować odpowiednią równowagę pomiędzy sztywniakiem a luzakiem.Jest to książka, którą zdecydowanie polecam jako prezent dla mężczyzny.