Podróże 14.01.2016

RyanAir – twój przewoźnik po Europie

Linie lotnicze cieszą się w kraju i za granicą olbrzymią popularnością, ponieważ umożliwiają każdemu podróże za niewielkie kwoty. Ofert jest wiele, a każdy z przewoźników kusi klienta promocjami, wygodami oraz szybkim czasem przelotu do dowolnego zakątka Europy. Którego najlepiej wybrać?

 

RyanAir – przewoźnik, któremu zaufały miliony pasażerów

 

Irlandzka linia lotnicza RyanAir jest jednym z najbardziej cenionych przez pasażerów przewoźników. Kursuje z Polski do takich krajów jak Włochy, Irlandia, Hiszpania, Wielka Brytania czy Grecja, oferuje także transport krajowy na trasie Warszawa - Gdańsk. Wart uwagi jest fakt, że samoloty przewoźnika lądują na mniejszych lotniskach - na przykład w Londynie będzie to Luton. Jaka różnica dla pasażera? Otóż lotniska takie oddalone są przeważnie od śródmieścia, do którego trzeba dostać się korzystając z komunikacji podmiejskiej. Nie jest to jednak duży koszt, a zważywszy na oszczędność, jaką ma się dzięki niedużej cenie za bilety lotnicze, cały czas jest się „na plusie”.


Warunki lotu


Tanie linie lotnicze w zamian za niewielkie opłaty oferują niższy standard niż drodzy przewoźnicy. Na pokładzie samolotów RyanAir nie ma podziału na klasy – wszyscy pasażerowie lecą na jednym pokładzie, są również inne limity bagażu, który można zabrać ze sobą na pokład bez konieczności dopłaty. W odróżnieniu od drogich linii, tutaj w trakcie lotu nie są oferowane darmowe posiłki. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że rejs trwa 2-3 godziny, nie jest to duży problem, a w razie czego można nabyć posiłek lub ciepły napój u obsługi.


Gdzie zarezerwować swój lot?


Oczywiście bilety lotnicze na rejsy przewoźnika można nabyć na jego oficjalnej stronie. Warto jednak skorzystać z portali oferujących coś więcej, na przykład bilety lotnicze RyanAir do wybranego miasta Europy wraz z wykupionym noclegiem w hotelu na miejscu. Dzięki temu można wybrać się w celach turystycznych na 2-3 dni np. do Paryża czy Rzymu i nie kłopotać o samodzielne wyszukiwanie miejsca na nocleg. Hotel oferowane w takich zestawach mają standard co najmniej trzygwiazdkowy, więc oferują dobre warunki dla relaksu oraz stanowią świetną bazę wypadową do zwiedzania lub imprezowania na miejscu.

 

Czy warto? Oczywiście!


O korzyściach płynących z takiego rozwiązania nie trzeba nikogo przekonywać. Znaczna oszczędność na biletach lotniczych oraz gotowy na przyjęcie turysty hotel to atuty, które trudno pobić. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaplanować swoją własną, niepowtarzalną wycieczkę w wymarzone miejsce w Europie. W sprzedaży pakietów tego typu specjalizuje się kilka portali internetowych, w tym Fru.pl. Warto zaglądać tam regularnie, aby nie przegapić korzystnych ofert i promocji na loty.