Podróże 03.01.2017

Rejsy turystyczne – atrakcje na morzu

Rejsy promem to już nie tylko alternatywa dla innych form podróżowania, ale też oryginalny sposób na spędzenie weekendu, czasu wolnego albo świętowanie ważnych okazji. Dzisiejsze oferty przewoźników są pod tym kątem niezwykle szerokie i bardzo atrakcyjne, a skorzystać może z nich każdy, nawet najmłodsi pasażerowie.

 

Zalety rejsów po morzu

Rejsy po morzu niosą za sobą szereg korzyści, które dla wielu osób są argumentem do tego, aby skorzystać z ofert tego rodzaju przewoźników. Tym, co wyróżnia podróżowanie statkiem są zapierające dech w piersiach widoki – bezkres mórz i oceanów, zachody i wschody słońca daleko na horyzoncie, a wszystko to podziwiane ze specjalnych tarasów widokowych w towarzystwie szumu fal. Oprócz wyjątkowych krajobrazów, które towarzyszą pasażerom statku przez cały rejs, dużą zaletą są także liczne atrakcje. Dla podróżnych otwarte są bary, restauracje, kasyna i sklepy, a nawet pokładowe SPA. Oprócz tego, rodzice, którzy podróżują ze swoimi pociechami nie muszą martwić się o zapewnienie im ciągłej opieki i rozrywki, ponieważ do ich dyspozycji są place zabaw i profesjonalni animatorzy. Natomiast wszystkie te osoby, które planują podróż w nocy, mogą skorzystać z komfortowych kabin, które są wyposażone w liczne udogodnienia, np. osobną łazienkę, minibarek, radio i ekspres do kawy. 

Dzięki licznym udogodnieniom i dodatkowym usługom, rejsy po morzu to nie tylko sposób na szybkie dotarcie do celu, ale też prawdziwy odpoczynek, który zaczyna się już w trakcie podróży.

 

Niezapomniane atrakcje i wyjątkowe wycieczki

Coraz częściej można korzystać z atrakcyjnych ofert przewoźników, które obejmują rejsy turystyczne. To doskonały sposób na zaplanowanie oryginalnej wycieczki, spędzenie szalonego weekendu we dwoje, a nawet zorganizowanie ferii zimowych dla dziecka.

Wśród licznych propozycji dominują jednodniowe wycieczki – z przewodnikiem lub bez. W przypadku Polski, największą popularnością cieszą się rejsy do krajów skandynawskich. Taki rejs obejmuje zazwyczaj jedną lub dwie noce i całodzienny pobyt na lądzie, np. w Szwecji. W trakcie podróży można korzystać z licznych atrakcji na statku i odpoczywać w komfortowej kabinie, aby nabrać sił na zwiedzanie nowego miejsca.

Równie dużym zainteresowaniem cieszą się weekendowe wycieczki na morzu, które mogą dostarczyć mnóstwo wrażeń. To niebanalny pomysł na spędzenie rocznicy ślubu albo szalonych urodzin w gronie przyjaciół. Podczas takich rejsów najczęściej organizowane są oryginalne atrakcje, np. wieczór taneczny przy muzyce na żywo. Oprócz tego, podróżni mogą korzystać z restauracji, barów i kasyn oraz odpocząć w wygodnej kabinie. Niezapomniane widoki, które można podziwiać przez całą podróż są wliczone w cenę.

Oprócz wycieczek powiązanych ze zwiedzaniem na lądzie albo leniwego rejsu w trakcie całego weekendu można również skorzystać ze specjalnych ofert, które są dostępne w konkretnych okresach. Jedną z nich jest Sylwester na morzu i rejs noworoczny. Taka wycieczka to szampańska zabawa do białego rana połączona z pyszną kolacją w restauracji i możliwością odpoczynku w kabinie, aby zregenerować siły przed kolejnym roztańczonym rejsem, który jest zaplanowany już na pierwszego stycznia.

Bardzo ciekawą propozycją od niektórych przewodników są rejsy turystyczne dla dzieci organizowane w ramach ferii zimowych. To wspaniała okazja do tego, aby dziecko mogło kreatywnie spędzić czas wolny w zupełnie inny sposób niż na co dzień. Podczas takiej wycieczki, która trwa co najmniej jedną dobę, najmłodsi pasażerowie mają wypełnioną licznymi atrakcjami każdą godzinę. Wesoła zabawa i nauka pod okiem rodziców i animatorów to prawdziwa frajda dla najmłodszych. Oprócz rozrywki, pasażerowie mogą mieć zagwarantowany posiłek oraz odpoczynek w komfortowej kabinie.

 

Każdy, kto poszukuje oryginalnego pomysłu na wycieczkę, powinien zapoznać się z szeroką ofertą rejsów turystycznych, która znajduje się na stronie: http://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne.