News 02.03.2014

KARMIMY PSIAKI Z MICROMUSIC

W sobotę 15 marca w warszawskim klubie Hybrydy odbędzie się akcja charytatywna na rzecz głodnych i bezdomnych psów. Pod hasłem „hauasujemy” spotkają się fani zwierząti dobrej muzyki, aby wesprzeć zbiórkę karmy dla schronisk w całej Polsce oraz posłuchać koncertu polskich artystów. Dla wszystkich zagra zespół Mikromusic oraz supportujący Michał Wendeker, a cały dochód z biletów przekazany zostanie na rzecz akcji. Organizatorem imprezy jest karmimypsiaki.pl.

 

Karmimypsiaki.pl to ogólnopolska akcja, która ma na celu zbieranie posiłków dla bezdomnych zwierząt oraz pomoc w znalezieniu dla nich nowych domów. Dotychczasowe działania Karmimypsiaki.pl pozwoliły już zebrać ponad 130 000 posiłków, które zostały przekazane schroniskom w całej Polsce. Stale prowadzone są akcje wspierające adopcje bezdomnych psiaków. Do tej pory udało się znaleźć nowe domy dla niemal 300 zwierząt. Dzięki zaangażowaniu uczestników inicjatywy karmimypsiaki.pl przynajmniej raz w tygodniu ktoś adoptuje bezdomnego psa. Tylko w styczniu br. znaleziono domy aż dla 35 psiaków.

Cykl „hauasujemy” to nowy pomysł inicjatywy karmimypsiaki.pl, którego celem jest połączenie wschodzących gwiazd i fanów dobrej muzyki w akcji dla dobra zwierząt. W zeszłym roku odbył się pierwszy koncert. Zagrali już na rzecz akcji: Gooral i The Dumplings. Tegoroczna charytatywna impreza rozpocznie się o godzinie 19:00 w Klubie Hybrydy przy ul. Złotej 7/9 w Warszawie.

Podczas wydarzenia odbędzie się również zbiórka karmy i innych przedmiotów, które mogą przydać się schroniskach dla zwierząt jak koce, dywany, smycze, obroże. Ponadto partner wydarzenia, portal Greengo.pl umożliwia zbiórkę używanych telefonów komórkowych (mogą być też nowe, stłuczone czy nie działające), z których cały dochód ze sprzedaży przeznaczy będzie w formie darowizny na rzecz akcji karmimypsiaki.pl.

Więcej o inicjatywie karmimypsiaki.pl pod adresem http://www.karmimypsiaki.pl/, a o wydarzeniu www.hauasujemy.pl. Podsumowanie dotychczasowych rezultatów akcji można zobaczyć na: www.karmimypsiaki.pl/info

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1404923889757645/?fref=ts

Termin i miejsce:

15 marca – klub Hybrydy w Warszawie (ul. Złota 7/9). Start koncertu o godzinie 19.

BILETY w sprzedaży na: http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=13701oraz w salonach sieci Empik

Bilety w cenie 30 zł, w dniu koncertu 35 zł. 

 

Mikromusic to jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Wyróżnia się stylistyką nu-jazzową, sięgają do takich stylów jak jazz, trip hop, pop. 
Formacja została doceniona przez kapitułę Nagrody Kulturalnej „Gazety Wyborczej”. Zespół otrzymał nagrodę „WARTO” za swoją najnowszą płytę – SOVA. Album uznawany jest za stylistyczną rewolucję zespołu.

Od początku zespołowi kibicowali czołowi polscy muzycy, nierzadko wspierając pracę nad płytami. Na debiutanckim krążku "Mikromusic" pojawiło się wielu cenionych artystów m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudziński, akordeonista Piotr Dziubek. 

Wrocławska formacja znakomicie sprawdza się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością.
Mikromusic ma na koncie trzy krążki – „Dobrze jest” (2006), „Sennik” (2008) oraz „Sovę” (2010).

SUPPORT: Przed Mikromusic wystąpi utalentowany Michał Wendeker, znany jako „WNDKR”. 
WNDKR to połączenie akustycznych klimatów singer/songwriter i energetycznego rocka. Solowy projekt Michała Wendekera zachwyca rozpiętością emocjonalną utworów, a oryginalne piosenki od subtelnych ballad po mocne, brudne riffy zdobywają coraz więcej uznania wśród miłośników gitarowych brzmień i intrygującego wokalu.

Michał jest finalistą Hard Rock Rising i zwycięzcą konkursu Skoda Auto Muzyka, gdzie jego utwory zyskały uznanie m.in. Wojciecha Waglewskiego, Michała Urbaniaka i Andrzeja Smolika.

karmimypsiaki.pl

Akcja Karmimy Psiaki to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu zebranie posiłków dla bezdomnych zwierząt oraz pomoc w znalezieniu dla nich nowych domów. W ramach I edycji akcji wspieraliśmy schronisko "Psitulmnie" w Zabrzu-Biskupicach.

1 grudnia 2012 r. wystartowała II edycja akcji, z której pomoc przeznaczona jest dla placówek z Krakowa, Warszawy, Łodzi, Poznania, Nowego Dworu Mazowieckiego, Wrocławia i Lublina. 

Dzięki inicjatywie karmimypsiaki.pl cała Polska aktywnie włączyła się w działania na rzecz potrzebujących psów. Dotychczas zebrano ponad 120 000 posiłków, które zostały przekazane schroniskom. Stale prowadzone są akcje wspierające adopcje bezdomnych psiaków. Do tej pory udało się znaleźć nowe domy dla ponad 200 zwierząt. Dzięki zaangażowaniu uczestników inicjatywy karmimypsiaki.pl przynajmniej raz w tygodniu ktoś adoptuje bezdomnego psa. Tylko w styczniu br. znaleziono domy aż dla 35 psiaków.

Głównym Partnerem akcji Karmimy Psiaki oraz organizowanych wydarzeń jest ArcelorMittal Poland – największy producent stali w Polsce. Akcja Karmimy Psiaki wspierana jest również przez gwiazdy, artystów i muzyków. Ostatnio do inicjatywy dołączyły znane blogerki. Podsumowanie dotychczasowych rezultatów można zobaczyć w formie infografiki na: www.karmimypsiaki.pl/info .

Patronat honorowy nad akcją karmimypsiaki.pl objęli Prezydent Miasta Krakowa, Marszałek Województwa Małopolskiego - Marek Sowa oraz Wojewoda Małopolski - Jerzy Miller, a także Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Rektor Politechniki Krakowskiej oraz Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wspiera nas również Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej.